Üürileandja peab otsustama, kas ta soovib üürikorteriga ise jännata või leida teenusepakkuja, kes tegeleb nii üürniku otsimise, üüriraha kogumise kui kõige muu seonduvaga.

- Elutuba üürikorteris
- Foto: Pixabay
Loomulikult ohverdab üürileandja, kes ostab üürikorteri valitsemise ehk haldamise teenuse sisse, osa oma tootlusest.
Professionaalse üürikorterite valitseja kasutamise poolt räägib samas suurem võimekus hoida korteris madalat vakantsust ja seeläbi kaotatud tootlust tagasi võita.
Professionaalsed üürikorterite valitsejad minimeerivad vakantsust kombineerides omavahel kõrgema hinnaga lühiajalist ja madalama hinnaga pikaajalist väljaüürimist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See võib, aga ei pruugi tähendada seda, et tootlus on pikaajalisest väljaüürimisest isegi kõrgem.
Ühtki tootluse garantiid üürikorterite valitsejad üürileandjatele reeglina ei anna. See tähendab, et kui üürikorteri valitsemise teenuse pakkujal ei õnnestu korterisse üürniku leida, ei saa tulu ka üürikorteri omanik.
Nii peab üürileandja tegema valiku oma vaba aja ja iseseisva töö ning vaevanägemisega teenitava võimaliku lisakasumi vahel.
Loe rohkem praktilisi nõuandeid, kuidas eluruumide üüriäris edukas olla käsiraamatust "Korter üürile - närvesööv hobi või rikkuse allikas?", mille autorid on kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ja jurist Evi Hindpere või tule Kinnisvarakool OÜ koolitusele.
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.