29. november 2016

Riik tahab metsatoetusi koomale tõmmata

Värskelt istutatud mets
Autor: Julia-Maria Linna

Eesti Erametsaliit protesteerib keskkonnaministeeriumis valminud metsatoetuste järsu vähendamise kava vastu, nõudes võrdsete tingimuste säilimist ettevõtetest metsaomanikele.

Eesti Erametsaliidu volinike koosolek pöördus keskkonnaministri poole seoses siseriiklike metsandustoetuste korra ja rahastamise vähenamise kavaga. Siseriiklike metsandustoetuste mahu järsk vähendamine annab metsaomanike ühistegevusele ja metsanduse arengukava täitmisele tõsise tagasilöögi, teatas liit pressiteate vahendusel.

Ministeerium seab edaspidi toetuste taotlemise tingimuseks, et metsaühistul peab olema vähemalt 200 liiget ja et toetatav metsaomanik peaks olema füüsiline isik, mis jätaks väiksemad ühistud ning ühistutesse kuuluvad ettevõtted riigi abist ilma.

Seni on metsaomanike õiglase kohtlemise taganud praktika, et toetuste määramisel on eelisjärjekorras saanud raha väiksemad taotlused. Väiksemate metsaomanike innustamiseks on see piisav ja täiendav eristamine ei ole õiglane ega põhjendatud, leiab Eesti Erametsaliit.

Siseriiklikud metsandustoetused on suunatud riigi pikaajalisele huvile vastavale metsamajanduslikule tegevusele. Toetatakse eelkõige tegevusi, mis enam kui ühe metsaomaniku poolt korraga läbi viiduna annavad võimaluse kulude kokkuhoiuks või efektiivsuse tõstmiseks.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806