29 november 2016
Jaga lugu:

Riik tahab metsatoetusi koomale tõmmata

Värskelt istutatud mets  Foto: Julia-Maria Linna

Eesti Erametsaliit protesteerib keskkonnaministeeriumis valminud metsatoetuste järsu vähendamise kava vastu, nõudes võrdsete tingimuste säilimist ettevõtetest metsaomanikele.

Eesti Erametsaliidu volinike koosolek pöördus keskkonnaministri poole seoses siseriiklike metsandustoetuste korra ja rahastamise vähenamise kavaga. Siseriiklike metsandustoetuste mahu järsk vähendamine annab metsaomanike ühistegevusele ja metsanduse arengukava täitmisele tõsise tagasilöögi, teatas liit pressiteate vahendusel.

Ministeerium seab edaspidi toetuste taotlemise tingimuseks, et metsaühistul peab olema vähemalt 200 liiget ja et toetatav metsaomanik peaks olema füüsiline isik, mis jätaks väiksemad ühistud ning ühistutesse kuuluvad ettevõtted riigi abist ilma.

Seni on metsaomanike õiglase kohtlemise taganud praktika, et toetuste määramisel on eelisjärjekorras saanud raha väiksemad taotlused. Väiksemate metsaomanike innustamiseks on see piisav ja täiendav eristamine ei ole õiglane ega põhjendatud, leiab Eesti Erametsaliit.

Siseriiklikud metsandustoetused on suunatud riigi pikaajalisele huvile vastavale metsamajanduslikule tegevusele. Toetatakse eelkõige tegevusi, mis enam kui ühe metsaomaniku poolt korraga läbi viiduna annavad võimaluse kulude kokkuhoiuks või efektiivsuse tõstmiseks.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee