Oma kõige kurioossemaks kinnisvarakogemuseks peab kinnisvarakonverentsi jaoks üüriturgu uurinud Äripäeva ajakirjanik Eliisa Matsalu seda, et temalt nõuti kuus aastat üüri sularahas ja lõpuks korteri müüki pannud omanik käskis tal kiirelt välja kolida.

- Eliisa Matsalu
- Foto: Eiko Kink
Eliisa Matsalu kirjeldab ennast semiootikuharidusega majandusajakirjaniku ja endise seljakotirändurina, kes armastab mägesid ja on meediainimesele omaselt paratamatu maailmaparandaja. Kinnisvaraga puutub ta praegu kokku peamiselt kinnisvarateemaliste artiklite kirjutamisel ja jälgides, mis kinnisvaraturul toimub. Aegajalt flirdib Eliisa ka ise mõttega hakata kinnisvarasse investeerima.
ÄRIPÄEVA KINNISVARAKONVERENTS
Lühiintervjuus vastab Eliisa Matsalu Kinnisvarauudised.ee küsimustele.
Kuidas meelitaksid noori võimalikult palju kinnisvara peale kulutama?
Artikkel jätkub pärast reklaami
Mina noore inimesena ei tahagi kinnisvara peale võimalikult palju kulutada. Palju mõistlikum on ju endale osta midagi taskupärasemat ja lubada seeläbi endale mitmeid asju, kasvõi näiteks ühe kalli korteri asemel kaht odavamat. Ma ei ole kindel, kas täna ostetud hirmkallis kinnisvara aastate pärast ka oma tulu tagasi toob, kuid lasen vajadusel end veenda. Muidugi mida kallim ja uhkem kinnisvara, seda vähem on isetegemise vaeva ja muret.
Milline on sinu kurioosseim kinnisvarakogemus?
Elasin kuus aastat üürikorterites, mille omanikud võtsid üüriraha vastu vaid mustalt. Ühel päeval sadas mulle aga üks korteriomanik koju sisse ja teatas, et ta nüüd müüb mu elupaiga maha ja koligu ma välja. Uut üürikorterit ma ei otsinudki, vaid soetasin endale oma isikliku korteri. Laenumakse jäi väiksemaks kui viimane üürikulu ja ma ei saakski oma üsna järsu otsusega rohkem rahul olla – oma tuba, oma luba!
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.