Galerii: konverents Säästlik hoone tõi kokku energiasäästust huvitatud

Foto: Raul Mee

Eile toimus Tallinnas hotellis Euroopa Äripäeva teemaveebide Ehitusuudised.ee ja Kinnisvarauudised.ee konverents Säästlik hoone, kuhu kogunes pea 80 osalejat.

Sel aastal keskendus konverents kogemuslugudele juba valminud energiatõhusatest hoonetest ja kasutatud lahendustest.

Juba kolmandat aastat toimunud konverentsi sihtgrupiks olid ärikinnisvara omanikud, üürnikud, projekteerijad ja ehitajad, kinnisvaraarendajad ja –haldajad, arhitektid ning erinevate kulusäästlike lahenduste pakkujad. Ühesõnaga kõik, kellel on huvi vähendada ärikinnisvara arendamise, omamise ja kasutamisega seotud kulusid.

Konverentsi andis ülevaate energiamajanduse arengukavast aastani 2030, liginullenergia eluhoonete tüüplahendustest, Eesti esimese liginullenergia koolihoone kavandamisest ja ehitamisest, energiavaiade ja laekütte kasutamisest hoonete kütmiseks ning päikesepaneelide kui tõhusa taastuvenergiaallika sidumisest kaubanduskinnisvara välisilmega, sisekliima mõjust ettevõtte tulemustele ja kuidas majatootmist automatiseerida, pannes lõpptarbija ise toodet looma.

Avaesinejana rääkis Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna strateegilise planeerimise juht Madis Laaniste Eesti energiamajanduse arengukavast aastani 2030, mis koondab elektri-, soojus- ja kütusemajanduse, transpordisektori energiakasutuse ja elamumajanduse energiakasutusega seonduvaid tegevusi. Laaniste tõi välja, mida on vaja Eestis teha arengukava eesmärkide saavutamiseks ja mida toob arengukava rakendamine kaasa hoonete ehitamise ning rekonstrueerimise vallas.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806