20. märts 2017

1Partner: flippijad kerivad hinna üles

Monika Murumets
Autor: 1Partner

1Partner Kinnisvara konsultandi Monika Murumetsa sõnul on flippijad ajanud Tallinna räämas korterite hinnad remonditud pindade tasemele, mida on eriti märgata äärelinnas.

“Remontimata korterite hinna on üles ajanud väikeinvestorid, kes ostavad üüripindasid või siis flippimiseks ehk ost-remont-kiirmüük eesmärgiga väiksemaid ja kehvemas seisus pindasid kokku,” kommenteeris Murumets kinnisvaraettevõtte pressiteates. Hinnad lähevad seejuures üles huviliste võidupakkumise tulemusel. Murumetsa sõnul on alates detsembrist toimunud äärelinna korterite enampakkumisi korduvalt. 1Partneri andmetel on seda juhtunud nii Põhja-Tallinnas, Lasnamäel kui ka Õismäel. Mõned tänavad on aeg-ajalt populaarsemad ja esineb vahelduvate lainetena perioode, kus tekib näiliselt ootamatu ja mõned kuud vältav nõudlus. Umbes kolme kuu pärast aga olukord rahuneb ja hinnad langevad tavapärasele tasemele.

“Müüjad lähtuvad ikkagi veel kinnisvaraportaalide hindadest, milles on õhku sees. Turul on ebaratsionaalseid pööriseid ning ostjal peab jaguma kannatust ja julgust kaubelda,” lisas Murumets.

Kesklinna uute ja kallimate korterite turul pigem tunda ülepakkumist.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806