5. aprill 2017

Konkurentsiamet uurib kinnisvarabüroode kartelli

Märt Ots
Autor: Andras Kralla

Kinnisvarabüroode ühine boikott kuulutuste portaalile kv.ee tõi kaasa konkurentsiameti uurimise, vahendas Postimees konkurentsiameti juhi Märt Otsa öeldut.

Konkurentsiameti peadirektori Märt Otsa hinnangul tuleb kinnisvarafirmade ühispöördumist kinnisvaraportaali kv.ee vastu uurida ning sellisel kujul on ühine boikott taunitav.

«Seisukoht on selline, et esiteks alustame menetluse ja kahtlemata analüüsime ning uurime välja, mis on põhjused ja millised on tagajärjed. Mis menetlusest välja tuleb, seda ei oska kommenteerida,» ütles Ots BNSile.

«Igasugune ühine boikoteerimine on kahtlemata taunitav konkurentsiseaduse alusel. Kas siit mingi rikkumine välja tuleb, kas siin kedagi karistatakse, seda ma ei oska muidugi öelda. Aga kahtlemata selline ühine kokkulepe, ühine boikoteerimine ei ole ikkagi soositav,» selgitas Ots, kes nimetas boikotti ühelt poolt väga tugevaks kartellikokkuleppe indikaatoriks ning võrdles seda teiselt poolt koolikiusamisega.

Kinnisvaraportaali kv.ee boikotis osalevad Uus Maa ja Arco Vara, Pindi Kinnisvara, CKE, Domus Kinnisvara, LVM, Ober Haus, 1Partner, RE Kinnisvara, LAAM ja Kinnisvaraekspert.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806