11. aprill 2017

Tallinna ähvardab prügiuputus

Autor: Pixabay

Kuna riigihanke võitnud jäätmevedaja ei suuda süvamahuteid tühjendada, sunnib Tallinna linn korteriühistuid tekkinud tühimiku täitmiseks kiirkorras omal käel uusi jäätmevedajaid otsima.

Eesti Korteriühistute Liidu poole on pöördunud abi saamiseks juba mitmed ühistujuhid, kes on Tallinna prügiveos toimuvale segadusele seatud väga raskesse seisu. Kuna riigihankega valitud jäätmevedaja ei suuda oma kohustusi täita, lõpetatakse süvakogumismahutitest pärinevate jäätmete korraldatud vedu ning ühistul tuleb ise paari päevaga uus vedaja leida, teatas Eesti Korteriühistute Liit.

"Tallinna Jäätmekeskuse lepingupartneriks süvakogumismahutitest pärinevate jäätmete kogumise ja veol sai Baltic Waste Management OÜ. Kahjuks ei ole ettevõte suutnud sõlmitud lepingut korrektselt täita ning see on põhjustanud süvamahutite ületäitumist.  Nüüd said ühistujuhid kirja, kus öeldakse, et toimib vabaturg ja leidke ise endale vedaja," selgitas Eesti Korteriühistute Liidu juht Urmas Mardi.

"Kui mõne aasta eest korraldatud jäätmeveo süsteemile üle mindi, lubati, et süsteem toimib ja teeb inimeste elu kergemaks. Elu on aga näidanud, et see siiski nii ei ole - on täiesti  lubamatu panna ühistud olukorda, kus neil tuleb üleöö leida uus partner ja sõlmida uued lepingud, et majade ümbrus prügisse ei upuks," ütles Mardi.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806