Tallinnas ja Tartus võib linlaste lemmikuks kujunenud drooni lennutada ainult Lennuameti loaga ning ette teavitades, kuid vaid oma suva järgi ei tohi droone taevasse lasta mujalgi Eestis.
- Droon lennuretkel Foto: Pixabay
Ettevõtluskõrgkooli Mainor magistrandi ja aircam.ee eestvedaja Kaido Kabrali sõnul on droonidest saanud linlaste lemmikloomad, kuid inimeste teadlikkus lennuseadusest ei ole kasvanud samas tempos droonide soetamisega.
“Isegi kui droon on tikutoosisuurune, tuleb sellises piirkonnas taotleda Lennuameti luba igale lennule vähemalt kolm päeva ette. Kui tõustakse maapinnast kõrgemale kui 150 meetrit, siis lausa nädal aega ette,” ütles Kabral pressiteate vahendusel.
“Lennuseaduse kohaselt kehtivad lisaks pea kogu Tallinnale ja Tartule teatud aegadel ka Pärnus, Kuressaares, Kärdlas ja mujal Eestis kontrollitud õhuruumi nõuded ning drooni lennutamine oma suva järgi ei ole lubatud. Sellistes kohtades peab lennutamiseks kõigepealt taotlema aastase kestvusega loa ja maksma 45 eurot riigilõivu,” lisas Kabral.
Loe lennuameti droonide lennutamise nõudeid
SIIT.
Kontrollitud õhuruumi kaarti saad vaadata ning drooni lennuluba taotleda
SIIT.
Seotud lood
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.