Ettevõtjaid võib ees oodata puhastus

Lambad
Riik ja võlausaldajad tahavad raha võimalikult tõhusalt kätte saada nii...

Rohkem kui kümme aastat kestnud tahtliku maksejõuetuse probleem võib riigi seekord viia täiendava tulu otsingutel seadusemuudatusteni, mis ei lase ettevõtteid võlgu tasumata hääbuma jätnud omanikel ega tankistidel äris jätkata, kirjutas Äripäev.

Teadaolevalt on Eestis umes 700 tankisti, kelle nimele nässuläinud ärisid võlgu tasumata kirjutatakse, et kohe uue äriga alustada. Paljud neist tankistidest istuvad vangis. Lisaks aitab maksudest ja kohustustest kõrvale hiilida äriregister ise, mis kolm aastat aruanded esitamata jätnud ettevõtted koos võlgadega registrist kustutab.

Võlausaldajate liit ja kaubandus-tööstuskoda justiitsministeeriumile oma täiendatud ettepanekud ja seejärel on ministeeriumil kaks nädalat aega, et need läbi töötada.

Üheks võlausaldajate liidu ettepanekuks on piirata füüsilisel isikul uue äriühingu asutamist, kui ta on juhatuse liige äriühingus, mis ei ole pikemat aega esitanud äriregistrile majandusaasta aruannet ja/või jätnud maksu- ja tolliametile esitamata maksudeklaratsioonid. Kui aruandekohustuse täitmata jätmine ei ole tingitud juhatuse liikmest, nt omanikud ei kinnita majandusaasta aruannet ning juhatuse liige ei saa seetõttu aruannet äriregistrile esitada, vabaneb juhatuse liige piirangust, kui astub juhatuse liikme kohalt tagasi. Samas ei tohi tekkida juhatuse liikmeteta äriühinguid.

Loe Äripäeva täispikka lugu SIIT.

Vaata Eesti Võlausaldajate Liidu 10 karmi ettepanekut võlglaste ohjamiseks SIIT.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised