16. mai 2017

Kõik Eesti planeeringud leiab ühelt veebikaardilt

Üle-eestiline planeeringute kaart
Autor: Maa-amet

Kõigi arhiivi saadetud planeeringute olulisemad dokumendid on nüüd avalikkusele kättesaadavad üle-eestilisest Maa-ameti planeeringute kaardirakendusest.

Detail-, üld- ja maakonnaplaneeringute olulisemad dokumendid kuvatakse nüüd ühtses süsteemis, teatas Maa-amet. “Pikemas perspektiivis soovime jõuda rakenduseni, mis seob katastrisse kantud maatüki selle kasutamist reguleeriva kehtiva planeeringuga,“ kommenteeris Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. Praegu on valmis n-ö esimene etapp.

Räägime, kuidas leida säravaid arendusideid ja raha ning kuidas erinevate väljakutsetega toime tulla. Vaata SIIT, kes on end konverentsile juba kirja pannud!

Maa-amet kogub planeeringute seletuskirju, jooniseid ja kehtestamise otsuseid kohalikelt omavalitsustelt digitaalselt alates selle aasta algusest.

„See on riigis esimene katse koondada detail-, üld- ja maakonnaplaneeringute andmed kokku ühte süsteemi ning saada ülevaade planeeringutest halduspiiridest olenemata,” selgitas Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo peaspetsialist Maili Hirlak, lisades, et seni pakkusid vaid mõned omavalitsused võimalust saada ülevaade detailplaneeringutest kaardil.

Kaardirakendusse pääseb SIIT ja planeeringute otsingu leiab SIIT.

Rakenduse kaardil on näha need detailplaneeringud, mida on Maa-ametis menetletud või esitatud peale kehtestamist katastritoimingute tegemiseks alates 1. jaanuarist 2017. Erandiks on omavalitsused, mis kasutavad oma registrina X-GIS rakendust või tagavad oma registri andmete ajakohase edastamise Maa-ametile.

Senine detailplaneeringute rakendus, kus asub vaid detailplaneeringute andmestik, on plaanis lähikuudel sulgeda. Seal olev info lisati X-GIS-i planeeringute rakendusse, mis koondas varem vaid üld- ja maakonnaplaneeringute andmeid.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806