Kõik Eesti planeeringud leiab ühelt veebikaardilt

Eesti kaart
Üle-eestiline planeeringute kaart

Kõigi arhiivi saadetud planeeringute olulisemad dokumendid on nüüd avalikkusele kättesaadavad üle-eestilisest Maa-ameti planeeringute kaardirakendusest.

Detail-, üld- ja maakonnaplaneeringute olulisemad dokumendid kuvatakse nüüd ühtses süsteemis, teatas Maa-amet. “Pikemas perspektiivis soovime jõuda rakenduseni, mis seob katastrisse kantud maatüki selle kasutamist reguleeriva kehtiva planeeringuga,“ kommenteeris Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. Praegu on valmis n-ö esimene etapp.

Maa-amet kogub planeeringute seletuskirju, jooniseid ja kehtestamise otsuseid kohalikelt omavalitsustelt digitaalselt alates selle aasta algusest.

„See on riigis esimene katse koondada detail-, üld- ja maakonnaplaneeringute andmed kokku ühte süsteemi ning saada ülevaade planeeringutest halduspiiridest olenemata,” selgitas Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo peaspetsialist Maili Hirlak, lisades, et seni pakkusid vaid mõned omavalitsused võimalust saada ülevaade detailplaneeringutest kaardil.

Kaardirakendusse pääseb SIIT ja planeeringute otsingu leiab SIIT.

Rakenduse kaardil on näha need detailplaneeringud, mida on Maa-ametis menetletud või esitatud peale kehtestamist katastritoimingute tegemiseks alates 1. jaanuarist 2017. Erandiks on omavalitsused, mis kasutavad oma registrina X-GIS rakendust või tagavad oma registri andmete ajakohase edastamise Maa-ametile.

Senine detailplaneeringute rakendus, kus asub vaid detailplaneeringute andmestik, on plaanis lähikuudel sulgeda. Seal olev info lisati X-GIS-i planeeringute rakendusse, mis koondas varem vaid üld- ja maakonnaplaneeringute andmeid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised