30 mai 2017

Lidl pani märgi maha veel kahte kohta

Vaade Laagna teelt kruntidele, kus tulevikus asub Lidli kauplus. Kortermajad jäävad otse Lidli kõrvale.  Foto: Google

Kinnistusregistrist nähtub, et Saksa odavketi Lidli asju ajav MMS Property Solutions OÜ omab lisaks varem ajakirjandusest läbi käinud aadressidele õigusi ka Tähesaju tänaval ja Rannamõisa teel.

Kui konkreetsetest kinnistutest rääkida, on need aadressidega Tähesaju 2 ja 4, Rannamõisa tee 12 ja 12a ning Rannamõisa tee 14, 14a ja 14b.

Kaubandus.ee (loe SIIT) vahendas mai keskpaigas, et MMS Property Solutions on soetanud kinnistud Tallinnas Mustamäel aadressil Sõpruse puiestee 153 ja Narvas, Tallinna maantee 7. Kauplus on plaanis ehitada ka aadressile Raadiku 11.

Tartus on MMS Property Solutions silma visanud krundile aadressil Anne 44.

Paari aasta jooksul plaanib Lidl leida Eestis kümme asukohta, et osta maad ja rajada kauplused. Igas tegutsemiskohas peaks olema vähemalt 20 000 elanikku. Eesti turust loodab Lidl endale võita umbes 5%.

Mai lõpus teatas Lidl üheksa esimese kaupluse avamisest USAs, vahendas MarketWatch. Poed tulevad Põhja-Carolina, Lõuna-Carolina ning Virginia osariikidesse. Poed teevad uksed lahti juba 15. juunil, tööle palgatakse 5000 inimest.

USA poemaastikul teevad ilma Walmart, Kroger ning Whole Foods. Konkurents on väga tihe ning arvukalt on ka kaupluste sulgemisi.

Eesti kontekstis on samuti räägitud Lidli tulekust põhjustatud võimalikust ühinemiste lainest, hinnasõjast ning vähemrentaablite kaupluste sulgemisest.

Loe Eesti kaupmeeste meelsusest ja plaanist üürihinda alla pressida SIIT.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806