13 juuni 2017

Poliitik käis välja munitsipaal&shyhaldusettevõtte idee

Foto: kinnisvarauudised.ee

Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva tahab luua Tallinnas munitsipaalettevõtet, mis tegeleks kortermajade haldamisega ning oleks alternatiiviiks korteriühistutele.

Ajavahemikul 8.-9.juunil külastas Lasnamäe linnaosa valitsuse delegatsioon Riia Ida halduskogu ja tutvus selle tööga. Ida halduskogu tegevdirektor Dmitri Pavlov ning tema asetäitja Uldis Blicavs selgitasid, mis teenuseid linnaosavalitsus elanikele pakub ning räägiti ka korteriühistutest.

Lasnamäe linnaosavalitsuse teatel väärib mainimist, et Riias tegutseb lisaks Eesti jaoks tuttavale korteriühistute süsteemile ka munitsipaalomandis olev kortermajade haldusettevõte, mis haldab ligi 4300 maja.

„Meil on kõigil oma kogemused ning saavutused, kuid mõnikord on hea saada tagasisidet ja hinnangut tehtud tööle ka teiste suurte riikide spetsialistidelt. Ühiskoos me suudame näha asju teistmoodi ning leida vajalikke juhtnööre tekkinud probleemide lahendamiseks,” kommenteeris Jufereva.

Linnaosavanema sõnul on Lasnamäel üksjagu juhtumeid, kus korteriühistute tavaliikmed pöörduvad kohaliku omavalitsuse poole abi saamiseks konfliktide lahendamisel korterühistute juhtkonnaga ja osadel juhtudel näeb kohalik omavalitsus korteriühistute juhtimises tõsiseid vajakajäämisi.

Munitsipaalomandis haldusettevõte oleks seetõttu heaks alternatiiviks, leidis Jufereva lisades, et selline kortermajade haldamise vorm on lisaks Riiale olemas ka Minskis.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806