21 juuni 2017

Metsä Wood käivitas vabavaralise puiduprojekti

Metsä Woodi "Plaan B"  Foto: Metsä Wood

Modulaarsete puitehitiste avatud platvormi käivitamise eesmärgiks on viia omavahel kokku kohaliku puitehitustööstuse ja globaalsed teadmised, teatas Metsä Wood.

Eraettevõte teeb seejuures endale kuuluva intellektuaalse omandi kõigile kättesaadavaks ja edasiarendatavaks ning premeerib tänavu sündivat ning Kerto® LVL-i materjali kasutatavat innovaatilist disaini 30 000 euroga. Algatus on suunatud arhitektidele, disaineritele ja projekteerijatele, et kiirendada suuremahulise puitehituse kasvu.

Metsä Woodi asepresident Esa Kaikkonen kommenteeris: „Modulaarse puitdisaini ja -ehituse kohta ei ole jagatud piisavalt teadmisi, mistõttu on puidust ehitamine endiselt nišitoodang. Usume, et avatud koostöö tulemusel suudab tööstusharu saavutada märkimisväärse kasvu.“

Praegu domineerib ehitustööstuses kaks materjali, milleks on teras ja betoon. Ülemaailmsest linnaehitusest moodustab puit vaid murdosa (5–10%) ja seda osaliselt põhjusel, et tööstusharu on killustunud ja lokaalne. Puit on aga linnaehituseks optimaalne materjal, kuna see võimaldab kiiremini ehitada. Puidu kergus võimaldab püstitada taskukohasemaid struktuure ja see on kõige keskkonnasõbralikum ehitusmaterjal, kui võtta arvesse võitlust kliimamuutuse vastu.

Loe pikemalt ehitusuudised.ee-st või Metsä Woodi kodulehelt.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806