13. juuli 2017

Korteriühistu tegi liftid korda pangalaenuta

See kortermaja aadressil Härma 1 Tallinnas tegi liftid korda pangalaenuta.
Autor: Google
Uuendasime oma ligi 40 aastat vanu Mogiljovi päritolu lifte kolm aastat tagasi, sest remont läks juba väga kalliks, rääkis Härma 1 KÜ juht Valentin Kivistik Kinnisvarale. Raha leiti selleks oluliseks tööks pangalaenu võtmata.

Oli korduvalt trossivahetusi ja iga kord liftid seisid. Vanadele liftidele otsiti vahel varuosi terve päeva ja kogu selle aja tuli inimestel trepist käia.

Viie lifti kordategemine maksis kokku umbes 100 000 eurot. Tegime kõik tööd pangalaenuta. Kui vanad liftid sõidavad pidevalt üles-alla, siis nüüd võtavad liftid igal korrusel sõita soovivad inimesed peale ja viivad nad sinna, kuhu vaja. Sellest tekib aja ning elektri kokkuhoid.

Meie 180 elanikku võtsid liftide uuendamise väga hästi vastu. Üldkoosolekul liftide kordategemisele vastuseisu ei olnud. Tegime eelnevalt selgitustööd ja panime kohe paika, et ei ole mõtet ainult kabiine ilusaks teha, kui liftid ise ei tööta. Oleme renoveerimisotsustes eelistanud alati tehnilisi süsteeme – soojasõlmi, torusid, lifte ja mud sellist. Ainult ilu pärast ei ole me hakanud midagi tegema.

Eelmisel aastal tegime korda ka trepikojad. Fassaadi ei ole meil siiani renoveeritud, kuna selle poolt on üldkoosolekutel vaid 4-5 inimest. Ka sel aastal toetas fassaadi kordategemist vaid 5 inimest 70 koosolekul osalenust.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474