2. august 2017

Börsifirmad klaarisid magusa arenduse omandisuhteid

Merko ehitusplats
Autor: Andras Kralla
Merko Ehitus sõlmis juuli viimasel päeval Nordeconiga lepingud 50%lise osaluse ja laenunõude omandamiseks Paekalda kortermaju arendavas ettevõttes Unigate OÜ.

Ühtlasi omandab Merko 100%lise osaluse projektiettevõtetes Paekalda 2 OÜ, Paekalda 3 OÜ, Paekalda 7 OÜ ja Paekalda 9 OÜ. Ostuhind ulatub kokku ligikaudu 4,5 miljoni euroni ja tehing jõustub pärast ostusumma tasumist hiljemalt 4. augustil.

Pooled muid tehingu tingimusi ei avalikusta, kuid praeguste plaanide kohaselt kerkivad Maarjamäe paekaldal paiknevatele arenduskinnistutele kortermajad mitmes etapis. Sinna saab rajada ligikaudu 1 500 korterit ligi 150 000 ruutmeetri ulatuses. 136 000 ruutmeetri ehitusõigus kuulub seejuures osaühingule Unigate.

Merko poolelt oli osaluste omandamise eesmärgiks lahendada Tallinnas Lasnamäel asuvate Paekalda kinnistute omandisuhe ning kindlustada kontserni korterite arenduse pikaajalist strateegiat Eestis. Ka Nordecon soovis omandisuhteid lahendada ja endale kasumlikel tingimustel.

Tehingu sõlmimise ajal olid Unigate OÜ juhatuse liikmed Tiit Kuusik ja Toomas Rell ning nõukogu liikmed Alar Lagus, Andri Hõbemägi, Ingrid Kiisel ja Jaan Mäe.

Tehingut ei saa käsitleda olulise osaluse omandamisena ning juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole sellest tehingust ka muul viisil isiklikult huvitatud, edastasid nii Merko Ehitus kui ka Nordecon börsile.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Külli KaljulindReporter-toimetaja Tel: 58 223 022
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474