22 august 2017

Tallinna Vesi dubleeris magalate veemagistraali

Veemagistraali ehitamise käigus rajati linnaelanikele Järvevana tee äärsele kergliiklusteele avalik joogiveekraan.  Foto: Krista Palder, AS Tallinna Vesi personalispetsialist

Tallinna Vesi lõpetas täiendava veetorustiku rajamise Õismäe ja Mustamäe suunal, mis tagab ligi sajale tuhandele Tallinna elanikule joogiveega varustatuse ka remondi- ning hooldustööde ajaks.

Investeeringuga rajati alternatiiv 55 aastat tagasi ehitatud torustikule, et tagada Õismäe, Mustamäe ja osaliselt ka Harku valla tarbijatele senisest veelgi kindlam veeteenus. Projekti kogumaksumus ulatus 1,8 miljoni euroni, teatas vee-ettevõtja.

Projekti käigus ehitati 2,8 kilomeetri pikkune veetorustik, mis kulgeb mööda Tondi, Sõjakooli, Marsi, Seebi, Tammsaare tee ja Järvevana teed. Ühtlasi avati Järvevana tee kergliiklusteel osana projektist linnaelanikele ka avalik joogiveekraan.

„Kui varasemalt sai Õismäed ja Mustamäed varustavate torude remont- ja hooldustöid teha tarbijate ebamugavuste vältimiseks vaid öötundidel või jaanipäeval, kui tarbimine oli väga väike, siis nüüd on meil vajalike tööde teostamiseks vabamad käed,“ kommenteeris Tallinna Vee juhatuse liige Aleksandr Timofejev. „Tänu alternatiivsele veevarustusele saame vett operatiivselt sulgeda nii, et sellega ei häirita elanike igapäevatoimetusi,“ lisas ta.

Timofejevi sõnul rajati avalik joogiveekraan kergliiklusteele tänuks linnaelanikele ehitusaegse mõistva suhtumise eest. „Loodame, et joogiveekraan on rõõmuks kõigile kergliiklusteel liiklejatele, kes saavad nüüd soojal ajal end kraaniveega värskendada,“ lisas ta.

Tallinna kommunaalameti juhi Ain Valdmanni sõnul on Tallinna Vesi teinud elanike puhta joogiveega varustamisel ja veeteenuse n-ö nähtamatuks muutmisel head tööd.

Veetoru projekteeris Infragate Eesti AS ja ehitas Tallinna Vee tellimusel AS Merko Infra. Ehitusjärelvalve tagas Watercom OÜ.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806