18 september 2017

Ragn-Sells laiendas sorteerimis&shykeskust

Pakitud turvaümbrikuribad Ragn-Sellsi sorteerimiskeskuses  Foto: kinnisvarauudised.ee

Veerandsaja tegevusaasta täitumist tähistanud Ragn-Sells investeeris Tallinnas Suur-Sõjamäel paikneva sorteerimiskeskuse laiendusse 2,6 miljonit eurot.

Sorteerimiskeskuse laiendamisel parandati märkimisväärselt olemasolevat infrastruktuuri, kaasajastati töötajate töötingimusi, ehitati uus sorteerimisliin ning materjalide sorteerimiseks ja ladustamiseks mõeldud laohoone.

Loe olmejäätmete veo hinnakasvust SIIT.

„Euroopa Liit on seadnud eesmärgi, et aastaks 2020 peab 50% olmejäätmetest jõudma materjalidena taaskasutusse. Eestil on selle eesmärgi saavutamiseks veel pingutada,“ ütles Ragn-Sells ASi juhatuse esimees Rain Vääna.

Taaskasutuse kasv peaks tulema jäätmete põletamise ja ladestamise arvelt. “Soodne segaolmejäätmete äraveo aeg hakkab lõppema,“ lisas Vääna ja avaldas lootust, et uus sorteerimiskeskus loob materjalide taaskasutuseks senisest paremad võimalused.

Suur-Sõjamäe 31a/33 asuva sorteerimiskeskuse territooriumil paikneb lisaks sorteerimiskeskusele ka nii Eestis kui kogu Baltimaades ainulaadne jäätmekütusetehas. Eesti esimene eraomandisse kuuluv jäätmekäitlusfirma, mis kuulub Rootsi perefirmale Ragn-Sellsföretagen AB, on viimase 10 aasta jooksul investeeritud ligi 30 miljonit eurot.

Ragn-Sells tühjendab Eestis ca 2 miljonit konteinerit aastas ja käitleb kokku ca 240 000 tonni jäätmeid. 290 töötajaga ettevõte sorteerib 95 erinevat liiki materjale ja ekspordib taaskasutatavad materjalid 15 erinevasse riiki.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806