26. september 2017

Merko jätkab energiatõhususe õppe rahastamist

Tõnu Toomik
Autor: Andres Haabu

Merko Ehitus toetab juba teist aastat tippekspertide töötamist Eesti Kunstiakadeemias (EKA), et noored arhitektid saaksid aimu parimatest kaasaegsetest energiatõhususe lahendustest.

"Kuna eelmisel õppeaastal kulges energiatõhususe profesuuri loengute sari edukalt, otsustasime jätkata sama programmi ja õppejõududega," kommenteeris Merko Ehituse juhatuse liige Tõnu Toomik.

Merko toel õpetavad alanud semestril EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas Austria arhitekt, energiatõhususe tippekspert Bernhard Sommer ja arhitekt ning energiadisaini lektor Galo Moncayo. 13. oktoobril peab Bernhard Sommer kõikidele huvilistele avatud energiatõhususe teemalise loengu, teatas kõrgkool.

EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Andres Ojari märkis, et koostöö Merkoga võimaldab tuua Eestisse parima energiatõhususe teadmise, mis aitab süvendada oskust mõelda hoone energiatõhususele juba projekteerimise algfaasis.

“Energiatõhusus on meie laiuskraadil niivõrd oluline teema, et see ei saa jääda vaid pelgalt insenertehniliseks rakenduseks. Oskus võtta arvesse kõikvõimalikke parameetreid ja muutujaid, mis hoone disainimisel energiatõhusust mõjutavad, peaks kuuluma iga EKA lõpetanud arhitekti kogemuste pagasisse," lisas Ojari.

Sügissemestril omandavad kolmanda kursuse tudengid professor Sommeri juhendamisel digitaalsete töövahendite põhioskused ja teadmised teoreetilisest taustsüsteemist; kevadsemestril lihvivad tudengid omandatud oskusi avaliku hoone energiatõhususe planeerimisega.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806