29. september 2017

Hansson: riik tõmmaku oma kinnisvaraarendust tagasi

Ardo Hansson
Autor: Andres Haabu

Ehitussektor on ülekuumenemise lävel ja riik peaks seda teiste sektorite ning eraettevõtjate säästmiseks jahutama oma tellimuste tagasitõmbamisega, rääkis Eesti Panga president Ardo Hansson konverentsil Äriplaan 2018.

Hansson tõi välja, et praegu on valitsussektori investeeringute kasv kontsentreeritud ehitussektorisse, samuti on ehitussektoril kõige suuremad ootused tööhõivele..

Hõivatute arvu muutust kirjeldades ütles Hansson, et ehitussektori olukord on peagi kujunemas sama dramaatiliseks, kui eelmise buumi ajal. „Siis liikusid inimesed põllumajandusest ja tööstusest ehitusse. Praegu ei ole seda veel juhtunud, aga liigub sinnapoole,“ rääkis ta.Hansson soovitas valitsusel ehitusse tehtavaid investeeringuid tagasi tõmmata. Riigi fiskaalpoliitika peaks olema majandust tasakaalustav jõud. Hansson viitas seejuures korduvalt möödunud kümnendi buumile ja tõi välja, et 2007. aastal töötas Eesti majandus 10% üle oma potentsiaali. Praeguseks oleme jõudnud punkti, kus Eesti majandus on üle oma potentsiaali 2%.Loe pikemalt Äripäevast

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806