5 oktoober 2017

Raha otsas, renoveerimisel kriips peal?

Päevinäinud fassaadiga kortermajad otse Tallinna südames, Viru keskuse ja LHV panga peakorteri kõrval.  Foto: kinnisvarauudised.ee

Kortermajade energiatõhusaks muutmist õhutanud KredEx peatas toetuste eraldamise, kuna raha sai otsa. Kahel järgneval aastal oleks vaja veel vähemalt 60 miljonit eurot.

Eile Tallinna suurfoorumile kogunenud korteriühistud tegid valitsusele ja riigikogule ühispöördumise, milles rõhutavad renoveerimistoetuse jätkumise olulisust, kuna varasemalt eraldatud renoveerimistoetuste raha on lõppenud, avaldas Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL).

"Teeme ettepaneku: tagada jätkusuutliku ja stabiilse toetusskeemi olemasolu elamufondi energiatõhusaks renoveerimiseks ning jätkata hästi sissetöötatud ning edukaks osutunud meetme teostamist läbi SA KredEx ja eraldada toetusskeemi rahastamiseks riigieelarvest 60 miljonit eurot kahel järgneval eelarveaastal," seisab korteriühistute ühisavalduses. "Eesti elamumajanduse jätkusuutliku arengu aluseks on olemasoleva elamufondi säilimise tagamine. Elamumajanduse arendamisel tuleb eelkõige lähtuda asjaolust, et ligi 97% Eesti elamufondist on eraomanduses. Põhirõhk peab jääma olemasoleva elamufondi säilitamisele ja kaasajastamisele, toetades omanikke vajalike investeeringute tegemisel."

Euroopa Liidu struktuurfondide toel eraldas KredEx korteriühistute rekonstrueerimistoetusteks 102 miljonit eurot. Praeguseks on KredExile laekunud 460 taotlust kogusummas 104 miljonit eurot ning toetuse eraldamine on lõppenud.

Korteriühistute suurfoorumit korraldab korteriühistute liit, mis asutati 1996. aastal. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil ning ühendab rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806