20. oktoober 2017
Jaga lugu:

Teehooldajad valmis, kuid võib tulla üllatusi

Volvo teehooldusmasin  Foto: Tariston

Ehkki teede talihoolde aeg algab ametlikult alles 1. novembrist, raskendavad ilmataadi vigurid liiklemist ja annavad praeguseks valmis sätitud hooldustehnikale aeg-ajalt tööd juba alates oktoobri teisest poolest.

Tasub meeles pidada, et igal hooldustasemel on omad ajamäärad, mille jooksul konkreetne tee peab olema vastavale hooldustasemele viidud. Ka kõige kõrgema tasemega põhiteedel, mis ühendavad Tallinna Tartu, Narva ja Pärnuga, võib halva ilma korral esineda tavapärasest raskemaid olusid.

„Inimestele tuleb reeglina iga talv üllatusena, kuid teehooldajale pakub juba oktoobrikuu keskpaik põnevust. Jälgime hoolega eelprognoose ning kui ilma poolt on ohtu, oleme ka valmis välja tulema,“ kommenteeris Taristoni juhatuse liige Peep Õun ettevõtte pressiteate vahendusel.

Teehooldaja sõnul kimbutab hilissügisel liiklejaid eelkõige nn must jää, mis on alati ootamatu ning seda võib esineda kus iganes. Seetõttu on jätkuvalt oluline ka mõistlik sõidukiirus ning liikejate endi tähelepanelikkus.

„Kahjuks on musta jää tekkimine Eesti ilmastikuoludes pea vältimatu,“ ütles Õun. „Tahan liiklejatele südamele panna, et olenemata teehooldustasemest tuleb tähelepanelikult jälgida teeolusid, mis võivad kiirelt muutuda.“

Seoses talihoolde aja lähenemisega on riigimaanteede aastaringse hooldusega tegelev Nordeconi tütarettevõte Tariston valmis seadnud kuni 60 täisvarustuses teehooldusmasinat. Ka lattu on varutud vajalik kogus puistematerjali. Ettevõte peab sõidetavana hoidma ca 2700 km teid Harjumaa, Keila, Järvamaa ja Hiiumaa piirkonnas.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee