Esimene investeering üürikinnisvara ühisrahastuses

Novembris alustas Eesti esimene üürikinnisvara ühisinvesteerimise platvorm BitOfProperty, mille vahendusel paigutasid väikeinvestorid raha SpaceCube’i.

Ühisrahastuse mudel võimaldab väikeinvestoreil soetada terve üüripinna asemel vaid osa väljaüüritavast kinnisvarast ja alustada kinnisvarasse panustamist väikese summaga, teatas platvormi looja. BitOfProperty avainvesteeringuks on üürikorter Scandium Kinnisvara arendatavas SpaceCube’is Mustamäel.

Erinevalt teistest Eestis tegutsevatest ühisrahastusplatvormidest ei rahasta BitOfProperty mitte kinnisvaraarendajate laene, vaid annab võimaluse osaleda kinnisvara ostus.

“Meie ärimudel on lihtne – kogume kokku väikeinvestorid, ostame üüritulu tootva kinnisvara ja maksame projektist osa võtnud investoritele perioodiliselt välja üüritulu,“ kommenteeris BitOfProperty kaasasutaja ja ärijuht Taavi Pettai.

„Ostuhetkel fikseeritud investeerimisperioodi lõppedes väljume investeeringust ehk müüme kinnisvara maha ja jagame investoritele laiali ka müügist saadud kasumi,“ lisas Pettai ja täpsustas, et investeerimist saab BitOfProperty’s alustada 500 euroga.

Pettai sõnul täidab SpaceCube need kriteeriumid, mida BitOfProperty tahab oma investoritele pakkuda: on korralik kontseptsioon ja üürituru perspektiivist hea asukoht, mida kinnitab ka asjaolu, et enamik SpaceCube’i kortereid on praeguseks juba müüdud, kuigi maja valmib alles 2018. kevadel.

Keskmiseks BitOfProperty investeerimisperioodiks hakkab olema kolm aastat, kuid olenevalt projekti iseloomust võib see varieeruda kahest aastast kuni seitsme aastani. 2018. esimeses pooles avatakse osaluste järelturg.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised