Hoonestusõigus on omandivorm, mitte kellegi võõras vara, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Egon Juhanson ettevõtte blogis.

- Vaade Kodukolde elupiirkonna kortermajadele.
- Foto: Google
Hoonestusõigusega elamispinda ei ole põhjust peljata ja selle ostmiseks annab laenu ka pank. Lepingusse pannakse alati kirja, kui kaua hoonestusõigus kestab ja mis saab tähtaja möödumisel, kas pikendatakse või tuleb maa ära osta.
Ühtlasi tuletab Juhanson meelde, et hoonestusõigus ei ole ühisvara ega kaasomand.
Hoonestusõiguse ühe näitena võib tuua Arco Vara arendatud Kolde puiestee korterelamud, kus arendamise ja korterite müügi ajal oli maa omanikuks Tallinna linn. Korteriomanikud said maa hiljem linnalt välja osta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Uus Maa täpsustas, et nad ei müü praegu ühtki uusarendusprojekti, kus tuleks korteriomandite asemel müüa hoonestusõigust. Pigem kohtab hoonestusõigusi praegu järelturu tehingutes.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?