28. november 2017

Ehitustempo aeglustumine Rootsis põhjustab Eestile valu

Mihkel Nestor
Autor: Äripäev

Ehitusturu aeglustumine võib põhjustada probleeme Eesti eksportööridele, kirjutas SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor Rootsi kinnisvaraturgu lahkavas nädalakommentaaris.

Praeguseks on Nestori sõnul muutunud väga tõenäoliseks, et oodatav hinnakorrektsioon jahutab Rootsi ehitussektori kasvutempot. SEB prognoosi kohaselt kahaneb eluasemeehituse panus Rootsi sisemajanduse kogutoodangu kasvus tänaselt ühelt protsendilt 2018. aastaks nullini ja 2019. aastal koguni pidurdab SKP kasvu -0,5 protsendi võrra.

Lisaks aeglustub mõnevõrra ka Rootsis eratarbimise kasv. Ehkki Rootsi enda majandust aitab tasakaalustada tööstustoodangu ja ekspordi tõus, põhjustab ehitustempo raugemine tõenäoliselt meelehärmi paljudes Rootsi kaupa eksportivates Eesti ettevõtetes.

Nimelt on just Rootsi suur nõudlus olnud üks peamistest teguritest, mis on viimastel aastate soosinud Eesti puidu- ja mööblitööstust. Tänavu on Rootsi eksporditud 24% kõigist valmismajadest, 37% töötlemata puidust ning 22% madratsitest ja vooditest.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474