Väikearendaja ettekujutus kinnisvara turuväärtusest

Urmas Labande
Urmas Labande

EstateGuru laenu tagasimaksmisega raskuses olnud väikearendaja Urmas Labande jagas Äripäevaga oma ettekujutust kinnisvaraarenduse sisust ja hinnamõjuritest.

Vahendame siinkohal katke ajakirjaniku Indrek Mäe intervjuust, kus ta püüab väikearendajalt teada saada, kuidas arendaja investorite raha kasutas ja milles seisnes ehitustegevus, mis pidanuks loogiselt võttes kinnisvara väärtust tõstma.

See tähendab, et tegelikult võib viimase akti järgi olla teie vara väärtus ka vea võrra väiksem ehk samas seisukorras, kui siis, mil te selle ostsite?

See võib olla mõlemale poole, ka ülespoole. Ka täiesti valmis maja lõpphind võib kõikuda 15-17 protsenti. Oleneb hindaja pilgust. Oleneb sellest, kas ta saab aru, et seal on Uus-Meremaalt toodud katus, tsingitud alumiinium, kivipuistega esimene Eestis. Selline katus, selle võite pealkirjaks panna.

Aga milles asi on? Kui te ei jäta seda järgi, siis ma pöördun kaposse. Aga milles asi on praegu?

Küsisin vaid mõne küsimuse investorite raha kasutamise kohta.

Raha on kulunud maja ehitamiseks.

Kogu investorite raha, hoolimata sellest, et see valmidusastmes ei kajastu?

Aga miks ta ei ole nii suur? Te ei tea, sellepärast, et seal on jäänud ainult maalritööd. Te ei tea, mis sisekujundus sinna tuleb. See valmidusaste on isegi rohkem, kui oleks vaja praegu.

Kõik see 30-40 protsenti, mis hindamisakti alusel täielikust valmidusest puudu on, see kõik on sisekujundus ja maalritööd, kõik muu on valmis?

Loomulikult, aga milles asi on? Öelge oma anonüümsele kaebajale, et mul on temast villand ja ma kirjutasin juba politseile avalduse.

Milles on praegu asi? Investorid on raha tagasi saanud, maja on püsti, kõik on hästi. Ma tegelen oma teiste äridega. Likviidsusprobleem on lahendatud, kõik on hästi.

Täispikkuses intervjuud saab lugeda SIIT.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised