Eesti Panga andmetel oli uute eluasemelaenude intressimäär 2017. aasta lõpus 2,3%. Samas suuruses ehk vahemikus 2,2-2,4% on eluasemelaenude intressimäär püsinud kogu aasta jooksul.
Pikemate ehk 20-30aastate eluasemelaenude intressimäär on pisut madalam. Detsembris 2017 oli see 2,15% ehk 0,15% kogu uute laenude portfelli intressimäärast madalam.
Reaalne intressimäär on muutunud madala nominaalse intressimäära ja kõrge 3-4protsendilise inflatsiooni tingimustes negatiivseks. See soosib laenuvõtjaid, kuna laenu põhisumma sulab aja jooksul sisuliselt väiksemaks.
Madal nominaalne intressimäär soosib kinnisvaraturu aktiivsust. Lähiperspektiivis ei prognoosita intressimäära kasvamist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kaevumeister Tarmo Hälvin ütleb, et maa all ei tööta miski joonlaua järgi. Ühel kinnistul tuleb vesi kätte viie meetri pealt, kõrvalkrundil võib sama tulemuse nimel kaevata poole sügavamale. Just ettearvamatus on see, miks salvkaevude rajamisel ei määra töö mahtu ainult rõngaste arv või augu sügavus, vaid pinnas, veesooned ja kogemus oskus seda kõike lugeda.