Ehkki tuleohutuse enesekontrolli aruandeid saab esitada märtsi lõpuni, paneb Päästeamet ettevõtetele ja asutustele südamene, et aruande täitmist ei jäetaks viimasele minutile.

- Pildil vesik, mille oskusliku kasutamisega saab suuremates hoonetes tule levikut piirata.
- Foto: Pixabay
Tuleohutuse seadus paneb suuremate riskidega ehitiste omanikele kohustuse kajastada tuleohutuse eest hoolitsemist enesekontrolli aruandes. Päästeameti andmetel on tänavu selle aruande kohuslasi ligikaudu 3400.
Tuleohutusaudit
Veebiseminar eluruumide tuleohutusest ja kasutuslubadest
22. märtsil 2018.
Enesekontrolli mõtteks on ise ja õigeaegselt tuleohutusalased riskid avastada ning paika panna tegevused nende kõrvaldamiseks. Enesekontroll on abivahend tuleohutuse eest vastutavale ehitise omanikule.
Enesekontrolli tuleohutusaruanne tuleb esitada ehitiste kohta, kus paiknevad lasteaiad, koolid, majutusasutused, ravi- ja hoolekandeasutused, kaubanduskeskused, suuremad põllumajandus- ja tööstushooned, kõrg- ja büroohooned, maa-alused garaažid ja muud elutähtsat teenust pakkuvad asutused. Aruannet ei tule koostada eluhoonete ega väiksemate ettevõtete-asutuste hoonete kohta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kui kiiruga vormistatud tuleohutusaruanne on vigane, tagastab Päästeamet selle paranduste tegemiseks. See omakorda tähendab, et aruande esitamine viibib. 2017. aastal tagastati täiendamiseks 23% aruannetest.
Kui tuleohutuse enesekontrolli aruanne täita veebis aadressil
https://tuleohutusaruanne.ee, rakendub selle käigus automaatkontroll ning puudusi saab kõrvaldada juba enne aruande esitamist.
Täpsemat infot tuleohutusaruande esitamise kohta leiab Päästeameti kodulehelt (vt
SIIT).
Seotud lood
Kinnisvarahindade tõustes ja ettevõtete kontorivajaduste muutudes otsitakse üha nutikamaid viise uute vajadustega kohanemiseks. Hästi läbimõeldud sisekujundus võib muuta isegi vähesed ruutmeetrid funktsionaalseks ja inspireerivaks ruumiks. Vestlesime IKEA ärikliendiosakonna juhi Kärilin Kuhlapiga, et uurida, kuidas luuakse sisekujunduslahendusi üürikorteritesse ja mitmeotstarbelistesse kontoritesse. Samuti arutasime, miks on levinud, kuid ekslik arvamus, et sisekujundus on väikese või keskmise suurusega ettevõtete jaoks liiga kallis.