Kasutajad eelistavad suuri kinnisvaraportaale

Eesti kinnisvaraportaalide kasutajad peavad portaali valikul olulisimaks selle kuulutuste hulka, näitas Norstati koostatud uuring.

Külastajate seas osutus populaarseimaks KV.EE, mida külastas viimase aasta jooksul 83% kinnisvaraportaalide kasutajaist. Järgnes City24, mida külastas 65% portaalide kasutajaist.

Portaali valikut mõjutab oluliselt ka varasem kasutuskogemus ja sõprade soovitus, mõlemat nimetasid valikul oluliseks umbes pooled vastajad. Veerand pidas oluliseks ka kuulutuse avaldamise hinda.

Peaaegu iga teine külastaja külastab kinnisvaraportaali sooviga olla kursis kinnisvaraturul toimuvaga, neli inimest kümnest läheb portaali selge ostusooviga. Iga kolmas inimene käib kinnisvaraportaalis ka uudishimust, kõige enam selliseid uudistajaid on Lõuna-Eestis 18-25-aastaste elanike seas.

Üürimise eesmärgil külastab portaale 24% inimestest, kellest iga teine on vanuses 18-25 aastat ning 14% soovib oma kinnisvara müüa. Iga kümnes inimene käib kinnisvaraportaalis otsimas sisustusideid.

Eesti esimese ja suurima kinnisvaraportaali tiitel kuulub KV.EE-le, mida külastab igas kuus 600 000 külastajat. Portaalis on üle 32 000 müügi- ja üürikuulutuse ja selle maaklerkeskkonda kasutab üle 600 kinnisvarafirma ja ligi 1500 maaklerit.

Kuulutuste arvult on järgmised portaalid City24 ja Kinnisvara24, mis on praegu veel arenduses ning kus saab seetõttu tasuta kuulutada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised