Eesti ehitussektor maksab hädaga Soome palka

Soomest naasnud ehitajad dikteerivad Eesti ehitusettevõtjaile palga, mille eest on nad nõus töötama ning töökäte puuduses vaevlevaid uusarendusprojekte päästma, avaldas Pindi Kinnisvara.

Aasta jooksul on ehitushinnad kasvanud 20 protsendi võrra. Täiesti kurioossel moel on oluliseks hinnatõusu tagant tõukajaks Soomest naasvad ehitustöölised. Pindi Kinnisvara tegevjuht Elari Udam ütles, et lõviosa ehitushinna kallinemisest on tingitud töökäte nappusest. „Üheaegsed suured tellimuste mahud nii era- kui avalikus sektoris on loonud olukorra, kus iga töötava käepaari ollakse valmis üha rohkem maksma, sest töökäsi pole enam lihtsalt kuskilt võtta,“ selgitas Udam.

„Sellises olukorras pole mitte midagi imestada, kui ka odavamate uute korterite hinnad on aastaga paarisaja euro võrra ruutmeetri kohta üles hüpanud, sest odavamalt enam lihtsalt ehitada ei saa ja nii võimegi piltlikult öelda, et „Kalevipoegadeks“ tituleeritud ehitajad dikteerivad, milliseks kujuneb Eestis kinnisvara hind, sest lõpuks valgub hinnatõus alati üleriiklikuks,“ ütles Udam.

Leevendusena näeb Udam seda, kui riik lükkab oma suuremad, kuid vähem ajakriitilised ehitushanked majanduse kiratsemise perioodi. Seni on riik oma tellimustega rallile üksnes hoogu juurde andnud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised