Käivitus energiatõhususe teenuse uuring

Energiatõhusus
Energiatõhusus

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kaardistab võimalusi energiatõhususe kui teenuse laialdasemaks kasutamiseks avalikes hoonetes.

RKAS osaleb Euroopa territoriaalse koostöö ehk Interregi projektis EFFECT4Buildings, avaldas ettevõte. EFFECT4buildings projekti eesmärk on suurendada Läänemere piirkonna avalike hoonete energiatõhususe valdkonna arenguvõimalusi. Sihtrühmaks on avalik-õiguslikud kinnisvaraomanikud, mis omavad infot hoonete energiatõhususe arengutest ja võimalustest, kuid ei ole seda veel praktikas laialt kasutanud.

Projekti käigus vahetavad erinevatest riikidest pärit osalised senist kogemust ja kaardistavad parimaid lahendusi. Lisaks analüüsitakse piirkonnapõhiselt erinevaid rahastamismeetodeid, et vähendada kinnisvaraomaniku investeeringute riski, hõlbustada investeeringute saamist ja suunata sobiva rahastamismeetodi valikul.

Rahastamismeetodite ja abivahendite all vaadeldakse:

  • tasuvusaja arvutusi ehk lihttasuvusaega, nüüdisväärtust, investeeringu tulusust jms;
  • energia kui teenuse rakendamise analüüsi, et energiasäästu ja sellega kaasnevaid lisaväärtusi saavutada, nt parandada sisekliimat, saada parem energiamärgis jms;
  • võimalusi rohelise üürimudeli kasutuselevõtuks, kus koos hoone omanikuga on energiasäästust huvitatud ka üürnikud;
  • majanduslikke mudeleid energia üheaegseks tootmiseks ja tarbimiseks.

EFFECT4Buildings projekti on Eestist kaastatud kaks partnerit, RKAS ja Tehnopol. Ülejäänud partnerid on Rootsist, Soomest, Norrast, Lätist, Taanist ja Poolast. Projekt kestab kolm aastat ning seda rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondist ja partnerite omafinantseeringust.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised