8 mai 2018

Näotuvastuse katse õigustas end

Foto: Elisa

Läinud aastal proovis Elisa projekti MARKUS raames tehisintellektil põhinevat tarkvara, mis analüüsis klienditeenindaja poole pöördunud isiku näo kujutist ja aitas ennetada identiteedivargust.

Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann selgitas kinnisvarauudised.ee-le, kuidas projekt lõppes, mida arvestatakse Elisas seoses uute andmekaitsereeglitega ning plaanitakse tulevikus.

Projekt MARKUS tõestas Elisale, et näobiomeetria on täiesti tänane päev ning seda tehnoloogiat on võimalik väga lihtsalt isikutuvastuseks kasutada. Kuna kevadel (2017 – toim) oli tegemist Ajujahi konkursi raames tehtud pilootprojektiga, oli sellesse sisse kirjutatud ka lühike eluiga ehk testperiood. Tegemist oli arenduste mõttes proof-of-conceptiga, mis oli Elisale vägagi väärtuslik tulevikuteenuseid silmas pidades. Praegu me juba teame, et analoogsed lahendused on jõudmas meie igapäevaellu ilmselt 2018. aasta jooksul.

Mis puudutab isikuandmete kaitset, siis Elisa on alati klientide andmetesse suhtunud äärmiselt tõsiselt ning tihti ka rangemalt kui seadus ette kirjutab. Ka projekt MARKUS ei erinenud selles meie tavapärastest protsessidest, sest kõiki andmeid töödeldi Elisa poolt ning seda tehti etteantud reeglite kohaselt. Kuigi tegemist oli inimese näokujutise tuvastamisega, ühtegi pilti inimesest ei salvestatud ning tavapärasest erinevaid kliendiandmeid projekti käigus ei loodud. Ka tulevikuteenuste puhul peab Elisa kindlasti silmas kõiki eksisteerivaid ning ka lisanduvaid isikuandmete kaitse nõudeid.

MARKUSe projekti testisime koostöös startupiga, tänu sellele pilootprojektile ja Ajujahi konkursile leidsime Elisale väga hinnatud ja hea koostööpartneri projekti taga oleva ettevõtte Mindtitan näol, kellega jätkame koostööd.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806