2018 I kvartalis valmis ehk sai kasutusloa 1676 eluruumi pindalaga 144 800 m².
Statistika: eluruumide kasutuslubade arv kasvas aastaga 33%
  • Foto: Postimees/Scanpix
Aastataguse ajaga võrreldes kasvas valminud eluruumide arv 33%. Kasutusloa saanud eluruumide pindala suurenes eelmise aasta vastava näitajaga ainult 20%.
See tähendab, et 2018 I kvartalis oli suurem osakaal väiksematel eluruumidel ehk korteritel ja väiksem osakaal suurematel elamispindadel ehk rida- ja paarismajade korteritesl ning ühepereelamutel. Teisisõnu viitab valminud eluruumide pinna väiksem juurdekasv aktiivsele korteriarendusele.
Arvestades, et eelmisel 2017. aastal Eestis 7877 eluruumile ehitusluba, on alust arvata, et eluruumide valmimine jätkab käesoleval aastal tugevas tõusutrendis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.05.26, 14:27
Millal jääb korteriühistu juhatus hätta? Märgid, et maja vajab professionaalset haldust
Korteriühistud on erinevad: ühes veereb elu tegusa juhatuse eestvedamisel nagu hernes, teisel on kõik ligadi-logadi: remonditööd, mis ette võetakse, kipuvad venima jääma, trepikojad on räpased, majaümbruse heakord jätab soovida ja majaelanikud nurisevad. „Kui on näha, et asju kuidagi järje peale ei saada, tasub ehk kaaluda lepingu sõlmimist mõne haldusfirmaga,“ ütleb Ronald Tõnisson, korteriühistute haldusteenust pakkuva Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele