Autor: kinnisvarauudised.ee • 28. juuni 2018

Ettevõtjad ootavad selgeid detailplaneeringute kehtestamise tähtaegu

Lasnamäe ettevõtjad kohtusid Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu ja linnaosa vanema Maria Juferevaga, et arutada, kuidas muuta linnasüsteem ettevõtja sõbralikumaks.

Abilinnapea Aivar Riisalu märkis kohtumisel, et peab oma peamisteks ülesanneteks detailplaneeringute selgete tähtaegade kehtestamist, bürokraatia vähendamist ja abi välisturgudele sisenemisel. Ka ehitussektori ettevõtjad rõhutasid kohtumisel, et aastaid venivad detailplaneeringute taotlemise protsessid takistavad nii ettevõtluse kui ka piirkonna arengut.

Ettevõtjate hinnangul on oluline parandada Lasnamäe transpordiühendust teiste linnaosadega. Näiteks tuleks Piritaga parema ühenduse saavutamiseks pikendada Mustakivi teed. Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva kinnitas, et linna plaanides on mitte ainult Mustakivi tee pikendamine, vaid ka Rahu tee rajamine. „Rahu tee tagab parema ühenduse Lasnamäe asumite vahel ning vähendab oluliselt kvartalisiseste teede liikluskoormust,“ selgitas Jufereva.

Jufereva avaldas ka lootust, et lähiaastatel jõutakse Tallinna ja valitsuse vahelisele põhimõttelisele kokkuleppele Peterburi maantee rekonstrueerimisel.

Koosviibimisel leiti ka, et uusarendused on toonud kaasa kiire autostumise. Kohtumisel käis läbi isegi nii suurejoonelisi ideid nagu monorelside rajamine ummikute vältimiseks.

Kohtumise tulemusel otsustati ka käivitada linnaosa valitsuse ja Lasnamäe ettevõtete ühisprojekt, mille raames piirkonna ettevõtted loovad õpilastele praktikakohti.

Tallinn
Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Külli KaljulindReporter-toimetaja Tel: 58 223 022
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474