• 05.07.18, 16:06
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saue kaugküttesse investeeritakse ligi 2 miljonit

Keskkonnainvesteeringute Keskus otsustas kaasrahastada energiaettevõte Adven tehtavaid investeeringuid Saue linnas. Koos investeeritakse Harjumaal Saue linna uue katlamaja ehitusse ning soojavõrgu renoveerimisse ligi 2 miljonit eurot.
Saue kaugküttesse investeeritakse ligi 2 miljonit
  • Foto: Adven
Keskkonnasõbraliku ja efektiivse hakkepuidu katlamaja hanke ettevalmistused algavad juba lähipäevadel. Ehitustööd algavad plaanide kohaselt järgmise aasta kevadel ning katlamaja valmib 2019. aasta sügiseks. 
Lisaks katlamajale kaasajastatakse olulisel määral ka Saue soojavõrku - välja vahetatakse üle 2,5 km ulatuses vananenud soojatrasse, mille tulemusel vähenevad trasside soojakaod ning paraneb tarbijate varustuskindlus. Adveni juhtimisel ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaasrahastusel toimuvate tööde tulemusena saab Saue linnas üle 88% soojatrassidest renoveeritud, tehes Sauest ühe kaasaegsema ja efektiivsema soojavõrguga piirkonna Eestis.  
„Oleme Saue uue katlamaja ehitust planeerinud tegelikult juba 2016.aastast, kui Saue linnavalitusus kinnitas soojusmajanduse arengukava, mis nägi ette ka hakkepuidu katlamaja ehitamise,” selgitas Adven Eesti investeeringute ja arenduse valdkonna juht Priit Tiit.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Tema sõnul annab ette nähtud investeering Saue linnale efektiivse katlamaja, mis toetab otseselt soosjusvõrkude renoveerimise plaani. “Hakkepuit on kodumaine kütus, mis annab tööd kohalikele inimestele, kes väheväärtuslikust puidust hakkepuitu toodavad. Seda puitu tekib kõikjal, kus raiet tehakse ja metsa majandatakse. Samuti leidub hakkeks sobilikku puitu nii puhastamata kraavipervedel kui ka võssa kas­vanud põldudel. Hakkepuit on taastuvenergia, mis jätab keskkonnale võrreldes fossiilsete kütustega märgatavalt väiksema jalajälje,” viitas Priit Tiit.
Sauele ehitatavas uues katlas on võimalik põletada hakkepuitu ja turvast, mis tagab linna kortermajadele ja ettevõtetele pikaajalise hinnastabiilsuse. Tänased maagaasil töötavad katlad jäävad samuti alles talviste tipukoormuste katmiseks ning reservkateldeks. Eesmärk on edaspidi toota piirkonnas võimalikult suur osas soojusest puiduhakkest, mis on kütusena soodsam ning erinevalt maagaasist ei maksustata seda ka aktsiisiga. Pikemas vaates võimaldab erinevate kütuste kasutamine valida alati soodsaim kütus, mille tulemusel on tagatud ka võimalikult soodne hind lõpptarbijatele.  
Adven on üks Eesti suurimaid soojuse tootjaid, mis tegutseb kaheksateistkümnes kaugküttepiirkonnas üle Eesti. Ettevõte pakub energialahendusi tööstus- ja teenindussektoris, varustab soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotamisega. Ettevõttes töötab 77 inimest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Neutra Capital ASi enamusomanik ja nõukogu liige Kenneth Karpov.
Uudised
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
Viru Keskuse juht Gertti Kogermann.
Uudised
  • 10.11.25, 12:16
Kinnisvarafirmade TOPi üks ambitsioonikamaid püüab tippude tippu
Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Nii see läheb: uute eluasemete turg käriseb ise samuti
Uudised
  • 10.11.25, 13:39
Nii see läheb: uute eluasemete turg käriseb ise samuti
Siia vanasse tootmishoonesse tuleb sündmustekeskus.
Uudised
  • 10.11.25, 15:26
Galerii: Krulli Kvartal lõi Merkoga käed, arhitektuur tuleb nimekatelt büroodelt
Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
TOP
  • 07.11.25, 13:47
Kinnisvarafirmade TOPi üks tegusamaid vaatab tulevikku optimismiga
Nüüd saab lükata sisse kõrgema käigu ja manööverada vabamalt
Summus Capital OÜ juhatuse liige Hannes Pihl.
Uudised
  • 14.11.25, 09:15
Kinnisvarafirmade TOPi üks tõhusamaid laiendab turgu ja näitab ära 2026. aasta väljakutsed
Neutra Capitali portfelli kontor.
  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 13:30
Kestlikkus kui investeering: kuidas Neutra ja LÄVI tõstavad Eesti arenduse standardeid

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele