Lumi Capitali üürimajad said katuse alla

Foto: Lumi Capital

Mullu juulis alanud LHV pensionifondide ja kinnisvara investeerimise ja arendamisega tegeleva Lumi Capitali üürimajade ehitusel Tallinnas Manufaktuuri kvartalis said kaks esimest hoonet katuse alla

Põhja-Tallinna Manufaktuuri kvartalisse ehitatavatesse üürimajadesse on kavandatud 127 ühe-, kahe- ja kolmetoalist korterit, parkimismaja ning mänguplatsi ja õunaaiaga avar sisehoov. Üürimajade kõrval kerkib samal ajal veel mitu modernset korrusmaja, millega koos moodustub endise Manufaktuuri tekstiilitööstuse alale terviklik uusasum.

Lumi Capitali ja LHV ühise investeerimisstrateegia pikem eesmärk on rajada Tallinna erinevatesse elamupiirkondadesse kokku 500 üürikorterit. Investeerimiskontseptsiooni oluliseks tingimuseks on üürikinnisvara hea asukoht. Kõik üürimise eesmärgil rajatavad majad peavad asuma Tallinna peamistes elamupiirkondades, jalutuskäigu kaugusel koolist, lasteaiast, toidupoest ning ühistranspordi peatusest. Samuti eristab üürimaju kommunikatsioonide planeering, mis arvestab maksimaalselt elanike privaatsusvajadustega. Majade haldamine toimub taustal, et häirida elanikke võimalikult vähe.

Üürikinnisvarasse investeerimine on loogiline samm

LHV pensionifondide fondijuht Kristo Oidermaa sõnas, et investeerimisvalikutes on LHV viimasel paaril aastal olnud selgelt reaalvara usku, samuti nähakse suuremaid võimalusi just koduturul. „Pealinna kinnisvara kasvukõver on otseses seoses Eesti majanduskasvuga. Kasvuhoos on nii pealinn ise kui ka elanikkond, mistõttu üürikinnisvarasse investeerimine on loogiline samm, kui tahame panna riigi majanduskasvu pensionikogujale lisatulu teenima,“ selgitas Oidermaa.

Esimesed huvilised saavad üürilepingu sõlmida juba tänavu sügisel ning sisse saab kolida Lumi Kodudesse 2019. aasta kevadel. Lumi Capitali partneri Raiko Uri sõnul on huvi üürikorterite vastu suur.

Üürimajade ainuomanikuks on LHV pensionifondid. Lumi Kodusid juhib Lumi Capitali meeskond, kellel on kogemusi suuremahuliste kortermajade juhtimisel ning korterite arendamisel. 

Esimeses etapis valmivaid üürimaju ehitab Mitt&Perlebach OÜ, Manufaktuuri kvartali kinnisvara arendajaks on Hepsor OÜ koostöös Tolaram Grupiga. Kahe esimese üürimaja ehitustööd lõpetatakse 2019. aasta I kvartalis. Hepsor OÜ rajab Manufaktuuri kvartalisse kokku ligi 300 korterit.

Investeerimisstrateegia investoriks on LHV Varahalduse poolt juhitud pensionifondid, investeeringuid juhib ning sobivate projektide leidmisega tegeleb Lumi Capital.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806