Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis juunis 1868 euroni, mis on 7,2 protsenti kõrgem kui kuu varem, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat. Samas pole eramajade tehinguhinnad ega -arv kasvanud.
1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul müüakse tänavu tõenäoliselt üle 3000 uue korteri, mis on üle aastate kõrgeim tulemus.
“Kui korteriturg buumib, siis majade hinnad ega tehinguarvud pole oluliselt tõusnud, mis on veidi kummaline. Tundub, et tänapäeva eestlased ei tahagi enam oma maja, mis oli ju sajandeid suur unistus. Kel raha, see pigem ostab suure korteri, kui viitsib majaga jännata,” ütle Vahter.
Juunis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1310 ostu-müügitehingut. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli 173,6 miljonit eurot, mis on 17 protsenti enam kui eelmisel kuul.
Juunis müüdi Tallinnas 867 korterit, mis on üheksa protsenti vähem kui mais. Aastatagusega võrreldes kasvas korterite tehinguaktiivsus juunis kümme ning koguväärtus 40 protsenti. Kalleim korter müüdi ligi 700 000 ning odavaim 3000 euroga.
Juunis müüdi Tallinnas 32 hoonestatud elamumaa krunti, mis on ühe võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim maja müüdi 444 000 ning soodsaim 5000 euro eest.
Möödunud kuul müüdi 39 elamumaa krunti, mis on 23 võrra rohkem kui mais. Kalleim krunt maksis 760 000 ja odavaim 10 600 eurot.
1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu esimeses pooles möödunud perioodil sooritatud kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest linnaosade kaupa.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?