• 23.08.18, 10:28
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuula: Porto Francosse kortereid ei tule

Täna nurgakivi saava Eesti suurima kinnisvaraarenduse Porto Franco juht Rauno Teder rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et kortereid arendusse teadlikult ei rajatud. Porto Francos on kokku 150 000 m² brutopinda, millest kaubanduspind moodustab 33 000 m², hotell 8500 m² ja kontorid 25 000 m².
Porto Franco juht Rauno Teder.
  • Porto Franco juht Rauno Teder.
  • Foto: Eiko Kink
“Porto Franco kontseptsioon on olnud algusest peale teenida investoritele pikaajalist tootlust. Otsustasime kohe ära, et me ei müü sealt mitte ühtegi ruutmeetrit kolmandatele isikutele,” põhjendas Teder. Lisaks on Tederi kinnitusel tegemist rendikinnisvara projektiga ja ärikinnisvara on tema hinnangul elukondlikust kinnisvarast parema tootlusega.
Tallinna ärikinnisvara turul Teder ülepakkumist ei näe. Porto Franco eeliseks peab ta nii asukohta, piisavaid parkimiskohti kui ka lahtikäivaid aknaid ja sisehoove. Ka kaubanduspindadele on Tederi sõnul juba tahtjaid, kuid nende nimesid ta veel avalikustama ei soostunud.
Kui varem on räägitud, et arendus maksab umbes 160 miljonit eurot, siis Tederi kinnitusel on summa märgatavalt suurem. “Arendusprojekti kogumaksumus koos maa ja iga viimse kui A4 paberiga on natuke alla 190 miljoni euro,” lausus Teder.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kuula intervjuud Rauno Tederiga alates 34:58.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.08.25, 13:37
Tartu südalinnas ootab investorit ainulaadne võimalus soetada korter uusarenduses
Tartu südalinnas, 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, kerkib arendus, mille vastu tunnevad üha suuremat huvi need, kes soovivad investeerida kinnisvarasse väljaspool Tallinna. Vallikraavi Kinnisvara uus projekt Raatuse Residentsid pakub paindlikke lahendusi nii oma kodu otsijatele kui ka neile, kes soovivad panna raha tööle üüritulu ja väärtuse kasvu kaudu.

Enimloetud

1
TOP
  • 01.09.25, 06:30
Kinnisvarabüroode TOPi üks tõhusamaid väärtustab talente
2
  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
3
Suur lugu
  • 15.08.25, 06:45
Arendajad neelasidki maksutõusu alla. Kas ees on jõujoonte tõsisem muutus?
Käibemaksutõusu mõju eluasemete müügimahule osutus bluffiks. Turul pinge ja patiseis kerib vinte.
4
Uudised
  • 16.09.25, 06:45
Kuld ja kinnisvara - keeruliste aegade turvasadamad
5
TOP
  • 11.09.25, 12:56
Kinnisvara korrashoiu TOP: koore riisus Sõõrumaa pealinna koolide haldusäri
6
TOP
  • 15.09.25, 11:39
Kinnisvara korrashoiu TOPi üks tegusamaid keskendub 100% äriklientidele
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele