• 28.08.18, 11:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Statistika: ehitusloa saanud eluruumide hulk vähenes aastaga 19%

2018 II kvartalis sai Statistikaameti andmetel Eestis ehitusloa 1676 eluruumi pindalaga 158 300 m².
Statistika: ehitusloa saanud eluruumide hulk vähenes aastaga 19%
  • Foto: Pixabay
Aastataguse ajaga võrreldes vähenes ehitusloa saanud eluruumide arv 19% ja nende pind 17% võrra. Tegemist on järjestikkuse teise kvartaliga, mil ehitusloa saanud eluruumide arv ja pindala vähenevad.
Sellest siiski ei peaks järeldama, et turule tulev eluruumide maht peaks kiiresti vähenema hakkama. Siiski võib näha, et oluliselt kallinenud ehitushind on üks kriitiline tegur, mis on arendajate ehitamise huvi pärssima hakanud.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele