Autor: kinnisvarauudised.ee • 11. oktoober 2018

Esmakordselt Eestis: maaklerilt võeti kutsetunnistus

Autor: Pixabay
Septembris võttis Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda kutseliselt maakleritelt ära kutsetunnistuse. Tegemist on esmakordse juhtumiga koja ajaloos.

Maakler Kai Kööpi kohta laekus klientidelt mitmeid avaldusi tema ebaeetilise käitumise ja tööalaste rikkumiste kohta, teatas koda.

Avaldusi menetles maakleritekoja juures tegutsev aukohus, kes tegi otsuse tunnistada Kai Kööpi kutsetunnistus kehtetuks. EKMK kutsekomisjon otsustas ühehäälselt, et kutselise maakleri Kai Kööp kutsetunnistus tuleb kehtetuks tunnistada seoses korduvate rikkumistega kinnisvara vahendusteenuse osutamisel.

“Kai Kööp on kahjustanud kutseliste maaklerite mainet, rikkunud kutsestandardit ning ei ole lähtunud maaklerite koja heade tavade koodeksist ega kutse-eetikast. Rikkumisi oli mitmeid, kuid peamiselt olid need seotud klientide raha väära kasutamisega. Seda, kas tegu oli tahtliku kelmusega või vaid ametialase lohakusega, EKMK Aukohus otsustada ei saanud," ütles Maaklerite koja juhatuse esimees Ardo Lepp.

Kutseliselt maaklerilt kutsetunnistuse äravõtmine on kõrgeim karistus, mis on maaklerite koja aukohtu otsustuspädevuses. Märge kutsetunnistuse kehtetuks tunnistamise kohta on lisatud maaklerite registrisse ning otsus on avaldatud Ametlikes Teadaannetes.

Kai Kööp tegeleb edasi maakleriteenuse pakkumisega. Kui klientidel on tema tegevuse osas küsimusi või pretensioone, võib nõu küsimiseks pöörduda Eesti Kinnisvaramaaklerite koja poole.

 

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474