Allan Rajavee • 13 detsember 2018

Eesti idu otsib omanikke Rotterdami ärihoonele, investorid kahtlevad

Tänavu septembri keskel alustanud ärikinnisvaravahendaja Consorto on löönud käed ühisrahastusplatvormiga Fundwise ja pakub investoritele võimalust omandada osalus Hollandis Rotterdamis asuvas ärikompleksis. Investorid on pakkumise suhtes skeptilised.

Fundwise'i kaasasutaja Henri Laupmaa ja Consorto asutaja Philip Verzun  Foto: Liis Treimann

„Rotterdamis on kolmest hoonest koosnev kontorikompleks. Seal on juba kolm rentnikku sees, aga 1000 ruutmeetrit vaba pinda. Meie eesmärk on osta ära kogu kompleks, leida vabale pinnale rentnikud ja niimoodi kasvatada üüritulu,“ märkis Consorto asutaja Philip Verzun.

Consorto, mis nimetab end ärikinnisvara Booking.com-iks, haldab alates sellest sügisest veebiplatvormi, kus saab rentida ja osta Euroopa ärikinnisvara. Lisaks kinnisvara soetamisele ja rentimisele loob Consorto koostöös Fundwise’iga uut osaluspõhist investeerimismudelit.

Lähinädalail avalikustatav rahastamismudel erineb Crowdestate’i ja Estateguru lühiajalise laenu põhisest investeerimismudelist, kuna Fundwise ja Consorto soovivad anda investorile osaluse projektis. Sisuliselt saab investor tulu igakuisest renditulust ning pärast objekti müügist, kui kinnisvara väärtus on ajas kasvanud.

Verzuni sõnul valiti Hollandi turg sisenemiseks seepärast, et Rotterdam on tema hinnangul üks maailma hinnatumaid ärikinnisvara piirkondi, kus kontoripinnast on puudus ja hinnad kõrgel. Näiteks sel aastal tehti Hollandi kinnisvarasse äriinvesteeringuid 19,5 miljardit eurot. Nüüd soovib ka Consorto saada sellest potist osa.

Mida pelgavad investorid? Loe edasi Äripäevast

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806