Autor: kinnisvarauudised.ee • 11. jaanuar 2019

Konkurentsiamet saab tõhusamad tööriistad

Peatselt jõustuv direktiiv võimaldab konkurentsiametil kiiremini ja tõhusamalt töötada. Muu hulgas asenduvad pikad kriminaalmenetlused haldustrahvidega.

Advokaadibüroo Cobalt partner Elo Tamm
Autor: Urmas Kamdron

Praeguse kriminaalmenetluse kõrval või asemel haldustrahvide määramine peaks muutma kiiremaks ka näiteks kartellisüüdistuste menetlust.

Konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja Juhan Põldroos ütles, et trahvimine on Eestis oluliselt keerulisem kui haldustrahve kasutavates naaberriikides nagu Läti ja Leedu. “Ehkki kriminaal¬menetlusel on salajaste kartellide tuvastamisel omad eelised, siis eelkõige just väärteomenetlus on meie hinnangul keerukate majandusalaste rikkumiste karistamisel võrdlemisi ebatõhus.”

Advokaadibüroo Cobalt partner Elo Tamm kinnitas, et karistused kartellilepete eest on Eestis teoreetiliselt Euroopa kõige karmimad, aga see vajab iga kord kriminaalmenetlust. “Reaalsus on teine: viimasel ajal lõpetatakse väga paljud menetlused oportuniteediga ja lõpetatakse menetlus trahve kohaldamata,” ütles ta. Ühtviisi tuleb kohtus selgeks vaielda nii väiksemad kui ka suuremad eksimused.

Tamm tõi näite kinnisvarafirmadest, mis üritasid hiljuti boikoteerida KV.EE kinnisvaraportaali ja sellest isegi avalikkust ajakirjanduse vahendusel teavitasid, mõistmata, et sellele järgneb kohe kriminaalmenetlus. “Selles juhtumis lõppes menetlus oportuniteediga, kedagi süüdi ei mõistetud, kuid kulude hüvitamiseks nõuti välja 60 000 eurot,” ütles ta.

Loe lähemalt Tööstusuudiste veebist

PANE TÄHELE!

20. veebruaril toimub konverents “Konkurentsist ja õigusest. Ettevõtjale”.

Juttu on EL plaanidest konkurentsiametite tõhususe tõstmiseks, millega konkurentsiametite tegevusele antakse hoogu juurde. Uuri lähemalt ja pane ennast kirja SIIN

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474