Pangad tõmbavad kinnisvaraturul katuse pealt

EfTENi juht Viljar Arakas
EfTENi juht Viljar Arakas

Investor Toomase konverentsil esinenud kinnisvaraeksperdid ja fondijuhid on ühel meelel, et laenuraha kallinemise ning vähenemise tõttu võtab turg sel aastal suuna alla.

"Ma arvan, et 2019. aastal kukub katus kaela ja seda just pankade tõttu," arvas Baltic Horizoni fondijuht Tarmo Karotam. "Mis puudutab potentsiaalset seisakut, siis pankadel on väga suur roll kanda ning praegu näeme, et finantseeringu saamine on muutumas väga keeruliseks," rääkis ta oma kogemusest.

Sama meelt on ka EfTENi juht Viljar Arakas. "Danske, DNB ja Nordea lahkumine meie turult jätab siia meeletu finantseerimisaugu," nägi ta probleemi. "Teised pangad saavad seda küll täitma hakata, kuid nende pakutava raha hind on nüüd hoopis teine ja see toob kinnisvara hinna alla, paneb hindade kasvu kinni ning seda kõike sünkroonis maailma turgudel toimuvaga," oli Arakas lähituleviku suhtes skeptiline.

Seevastu on Koidu Ehituse juhatuse liige, kinnisvaraarendajast Karin Vinkel positiivsem. "Mina ei usu, et kuskil katus sisse kukub, meil on õnnestunud siiani pankadele sõber olla," ütles ta. Sellegipoolest tõdes ka tema, et oma viimase projekti puhul oli Koidu Ehitus sunnitud finantseeringu saamiseks pöörduma ka ühisrahastuse poole.

Loe pikemalt Äripäevast

Osale arutelus

  • Indrek Mäe

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised