Müüa ministeeriumimaja!

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) pani avalikule enampakkumisele Tallinnas Müürivahe ja Harju tänava nurgal paikneva hoone, kus kuni superministeeriumisse kolimiseni asus majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Ligi 5000ruutmeetrise pinnaga maja alghind on 4 miljonit eurot. Enampakkumise võitja peaks selguma kevadel, pakkumise tähtaeg on 26. märtsil.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti seisukohta järgi asub hoonekompleks asub muinsuskaitsealal ning välistatud on juurde- ja pealeehituste lisamine ning uute vintskappide või katuseakende rajamine Harju ja Müürivahe tänava poolsetele katuseosadele.

Hoonete ümberehitamiseks ja restaureerimiseks tuleb Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakonnas kooskõlastada muinsuskaitse eritingimused.

Hoone võeti esmalt kasutusele 1957. aastal.

2017. aasta augustis kolisid viis ministeeriumi superministeeriumiks ristitud ühishoonesse. Suur-Ameerika 1 asuvasse majja kolisid justiits-, rahandus-, sotsiaal-, haridus- ning majandusministeerium. Enne kolimist õnnestus 2017. aasta jaanuaris RKASil müüa Gonsiori tänaval asunud sotsiaalministeeriumi hoone.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised