Autor: kinnisvarauudised.ee • 21. märts 2019

Kopli kaubajaama visioonivõistluse võitjad on selgunud

Kopli kaubajaama piirkonnale lahenduse leidmiseks väljakuulutatud Tallinna Arhitektuuribiennaali visioonivõistluse võitis töö „Lines Rehab“. Kokku laekus žüriile 80 tööd maailma ei paigust.

Võidutöö Lines Rehab
Autor: Arhitektuurikeskus

Visioonivõistluse „Uued elukeskkonnad, uued iluvormid" II koha võitis töö nimega "Voxel Valley" ja III tuli "Eatable".

Žürii märkis täiendavalt ära veel 5 tööd: "4LifeBuildings", "Postforest", "Relation Hood", "Self- sufficient Habitat", "Tallinn Tetris". Hetkel avalikustatakse vaid võidutööde nimed – autorid ja tööde taga olevad meeskonnad avalikustatakse Tallinna Arhitektuuribiennaali avanädalal septembris.

Tänavuse visioonivõistluse eesmärk oli luua ühiste ja privaatsete elu- ja töökeskkondade ala, mis hõlmab sise- ja välisruume, kus eri vanuses inimesed saaksid õppida, mängida ja kasvada. Visioonivõistluse ala oli Kopli idaosa ja osa Kalamajast, mis külgneb raudtee¬ maaga ja millest kujuneb lähitulevikus Tallinna uus oluline osa.

Võistluse žüriiliikme Margit Mutso sõnul ei olnud Visioonivõistlusele saabunud 80 ideekavandi hulgast lihtne leida parimat: "Tööd on tugevad, on erinevat lähenemist ülesandele ja lahendustes erinevaid rõhuasetusi. Kuna tegu on visioonivõistlusega, mitte reaalse ehitusprojekti otsimisega, jäid sõelale need tööd, mis on pakkunud tavapärasest pisut ootamatumat katsetuslikumat lahendust. Žürii eesmärk oli välja valida võimalikult eripalgelised tööd ja ideekavandite valik andis selleks ka võimaluse. Kui esikolmiku osas olid hindajad üsna üksmeelel, siis kolmiku kohtadele jagamisel enam mitte täielikult, mis näitab, et võistlusel ei ole ühte teistest tugevalt eristuvat tööd."

Rahvusvaheline žürii koosseisus oli Kjetil Trædal Thorsen (Snøhetta, Norra), Margit Mutso (Eek & Mutso, Eesti), Jaak- Adam Looveer (Tallinna Linnaplaneerimise Amet).

Žürii eksperdid olid Yael Reisner (TAB 2019 peakuraator) ja Barnaby Gunning (TAB 2019 kuraatori assistent).

Tallinna Arhitektuuribiennaali rahvusvaheline visioonivõistlus on olnud algusest peale üks 2011. aastal alguse saanud biennaali olulisemaid osi. Visioonivõistluste lähteülesanded sünnivad koostöös Tallinna linnaga ning keskenduvad kindlale Tallinna piirkonnale või probleemile.

Eelmise, 2015. aastal toimunud biennaali visioonivõistlus keskendus Viru väljaku võimalikele lahendustele ja 2013. aasta arhitektuuribiennaal kutsus arhitekte mõtlema sellele, milline võiks olla Väike-Õismäe piirkonna tulevik. 2017. aasta visioonivõistlus keskendus Tallinna Paljassaare poolsaare uue linnakeskkonna potentsiaalidele.

II koht Voxel Valley
Autor: Arhitektuurikeskus
Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474