Eston ehitab Rahu kino asemele ärihoone

Investeerimisfirma Colonna sõlmis endise Rahu kino asemele uue kaasaegse ärihoone ehitamiseks leingu Eston Ehituse AS-iga. Uus keskus kerkib aadressile Kopli 69B 2019. aasta lõpuks.

Kaubanduskeskus on kahekorruseline ning planeeringult T-tähe kujuline, üüritavat pinda on hoones 1400 ruutmeetrit. Uues keskuses avab lisaks väiksematele teenindus- ja äripindadele uksed Maxima kodukauplus, mis võtab enda alla 700 ruutmeetrit.

Vabadele äripindade üürikorralduse osas on Colonna sõlminud kokkuleppe Uus Maa Kinnisvarabürooga.

Kino Rahu valmis 1959. aastal, viimastel aastatel tegutses majas tuntud kasiino. Colonna tegevjuht Margus Kluge mõistab, et üle poole sajandi vanusel hoonel Kopli piirkonna elanike jaoks suur emotsionaalne väärtus. "Kuna 60 aastat vana hoone on tehniliselt juba väga amortiseerunud, siis oleks selle renoveerimine ning tänapäevastele nõuetele vastavaks muutmine olnud väga ajamahukaks ja sellega kaasnevad kulud majanduslikult ebamõistlikud,“ kinnitas ta.

Küll aga ei hävitata kino ühele seinale maalitud Dolores Hoffmanni freskot „Hommik“. Vitraažikunstnikuna tuntud Hoffmanni 1963. aastal maalitud suuremõõtmelise taiese olulisemad osad on EKA tudengite eestvedamisel seintelt eemaldatud ning need säilitatakse. Suurimat, ligi 6-ruutmeetrise fresko tükki eksponeeritakse uue hoone vaateaknal spetsiaalse valgustusega.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806