Autor: kinnisvarauudised.ee • 28. märts 2019

Tallinn saab kolm uut tervisekeskust

Praegu tegutsevad Tallinna keskhaiglad kolme uue tervisekeskuse ettevalmistus- ja projekteerimistööde kallal. Tallinna linnal on eesmärk luua kõikidesse linnaosadesse nüüdisaegsed tervisekeskused.

Mustamäe tervisekeskus avas uksed 1. veebruar 2018
Autor: Lääne-Tallinna Keskhaigla

„Lääne-Tallinna keskhaigla uus tervisekeskus on tulemas praeguse Kopli polikliiniku asemele, Ida-Tallinna keskhaigla üks modernne tervisekeskus Magdaleena üksusesse ning teine Lasnamäele rajatavasse Tallinna Haigla meditsiinilinnakusse,“ selgitas sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölder linnahaiglate tervisekeskuste projekte.

Kopli polikliiniku asemele loodava tervisekeskuse ehitus läheb maksma ligikaudu 5 miljonit eurot. Lääne-Tallinna Keskhaigla saab ehitamiseks toetust Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Magdaleena tervisekeskuse projekti kogumaksumus on sarnases suurusjärgus, üle 4,5 miljoni euro, millest suurim on riigipoolne toetus 1 661 000 eurot. Eesmärgiks on aadressil Pärnu maantee 104 asuva Magdaleena üksuse A, C ja D korpuse renoveerimine esmatasandi tervisekeskuseks.

Lasnamäe tervisekeskus rajatakse samuti koostöös Ida-Tallinna Keskhaiglaga. Ruumipõhise eskiisprojekti riigihanke parima pakkumuse on esitanud Tallinna linnale Architecture Workshop Finland Oy. Eskiisprojekti koostamine toimub paralleelselt uue Tallinna Haigla kinnistute ja lähiala detailplaneeringu koostamisega ning vastavuses detailplaneeringu lahendustega.

Abilinnapea selgitas, et praegu perearstide kasutuses olevad ruumid vajavad tihti kaasajastamist või ei vasta tingimustele, mis on vajalikud kvaliteetseks tööks. „Perearstid ei saa ruumipuuduse tõttu palgata abiarste, residente ja teist pereõde. Uued ja modernsed hooned võimaldavad aga oluliselt ratsionaalsemat ruumipaigutust ja töötingimusi, mis on mugav nii patsientidele kui ka töötajatele,“ selgitas ta.

„Plaanide kohaselt peaksid saama kõik kolm uut keskust 2021. aasta lõpuks valmis.“

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474