Statistikaameti andmetel väljastati 2019 I kvartalis ehitusluba 409 mitteeluruumile kogupindalaga 250 400 m². Samal ajal valmis ehk sai kasutusloa 280 mitteeluruumi pindalaga 139 600 m².
Mitteeluruumide ehituslubade väljastamine on langusetrendis. Seda nii mitteeluruumide arvu kui pindala osas.
Mitteeluruumide valmimises hetkel selget langust siiski ei ole. Seda põhjusel, et hoonete valmimine toimub ehituslubade saamise järel viitajaga.
Teisalt näitab statistika, et kuigi valminud mitteeluruumide arvus on mõningane langus, on nende pindala ja kubatuur kasvamas. See tähendab, et valmib küll vähem, kuid suuremad mitteeluruumid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.