Autor: Krista Kaaver • 24. juuli 2019

Kopli muutab atraktiivseks elurajooniks

Kunagi trööstitus seisus olnud Kopli liinid on muutunud ning suurendanud ka piirkonna populaarsust. Pildil Kopli liinide ehitusjärk tänavu aprillis.
Autor: Andras Kralla

Kopli linnaosa on vaikselt selga sirgu lükkamas, sest uusarenduste hinnad on tõusuteel. Samas Kalamaja piirkonda peavad asjatundjad ülehinnatuks.

1Partner kinnisvaraekspertide uuringus selgus, et tänavu oodatakse suuremat hinnatõusu Koplis asuvatele kodudele. Uus Maa kinnisvara analüütiku Risto Vähi sõnul on Kopli liinid populaarsed: inimesed teevad tegelikult juba aastaid oma maju seal järjest korda ja ühistud on aktiivsed. Vähi usk Koplisse on suur ning ta leiab, et tema kodulinnaosa on tulevikus atraktiivne elamurajoon.

Samuti arvab Vähi, et hinnatõus võib tulla suur Lasnamäel ja Mustamäel. Eriti Lasnamäel, mis nõukogude ajal jäi arendamisel poolikuks ning seetõttu jagub ka ohtralt tühja pinda uusarendusteks ja seda ka ärihoonete puhul.

Suur osa pakkumistest kesklinnas

YITi juhatuse liikme Margus Põimi sõnul asub kesklinnas umbes 30 protsenti müüdavatest korteritest, mis näitab, et suur osa pakutavatest kodudest on seal. Kuigi valikuvõimalust jagub, on Põim skeptiline, kas lõpuks jagub klientuuri – see võib näidata, et hinnad on ostja jaoks liiga kõrged.

Uuringu kohaselt peavad eksperdid kõige enam ülehinnatud kohaks Kalamaja. Vähi nõustub, et tegemist on küll kalli linnaosaga, kuid rohke nõudlus ülehinnatusele ei osuta ja kliendid tegelikult hindavad rajooni elamute kvaliteeti.

Loe pikemalt Äripäevast.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474