Kopli muutab atraktiivseks elurajooniks

Kunagi trööstitus seisus olnud Kopli liinid on muutunud ning suurendanud ka piirkonna populaarsust. Pildil Kopli liinide ehitusjärk tänavu aprillis.  Foto: Andras Kralla

Kopli linnaosa on vaikselt selga sirgu lükkamas, sest uusarenduste hinnad on tõusuteel. Samas Kalamaja piirkonda peavad asjatundjad ülehinnatuks.

1Partner kinnisvaraekspertide uuringus selgus, et tänavu oodatakse suuremat hinnatõusu Koplis asuvatele kodudele. Uus Maa kinnisvara analüütiku Risto Vähi sõnul on Kopli liinid populaarsed: inimesed teevad tegelikult juba aastaid oma maju seal järjest korda ja ühistud on aktiivsed. Vähi usk Koplisse on suur ning ta leiab, et tema kodulinnaosa on tulevikus atraktiivne elamurajoon.

Samuti arvab Vähi, et hinnatõus võib tulla suur Lasnamäel ja Mustamäel. Eriti Lasnamäel, mis nõukogude ajal jäi arendamisel poolikuks ning seetõttu jagub ka ohtralt tühja pinda uusarendusteks ja seda ka ärihoonete puhul.

Suur osa pakkumistest kesklinnas

YITi juhatuse liikme Margus Põimi sõnul asub kesklinnas umbes 30 protsenti müüdavatest korteritest, mis näitab, et suur osa pakutavatest kodudest on seal. Kuigi valikuvõimalust jagub, on Põim skeptiline, kas lõpuks jagub klientuuri – see võib näidata, et hinnad on ostja jaoks liiga kõrged.

Uuringu kohaselt peavad eksperdid kõige enam ülehinnatud kohaks Kalamaja. Vähi nõustub, et tegemist on küll kalli linnaosaga, kuid rohke nõudlus ülehinnatusele ei osuta ja kliendid tegelikult hindavad rajooni elamute kvaliteeti.

Loe pikemalt Äripäevast.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806