Suur-Sõjamäele kerkib uut tüüpi ärikinnisvara

Juuli alguses alustasid Hammerhead ja Eventus Ehitus Tallinnas Suur-Sõjamäel uut tüüpi ärihoone ehitust. Multifunktsionaalne Ülemiste LoftOffice ehk ÜLO valmib 2020. aasta kevadeks.

Foto: Hammerhead

Tegu on esimese LoftOffice-tüüpi ehitisega - hoone, kus ettevõtte ladu, kauplus ja kontor paiknevad ühes funktsionaalselt lahendatud ruumis.

Siiani on Eestis valdavalt levinud äripinnad, kus traditsioonilised hooned ja ruumid on püütud ettevõtte vajadustega sobivaks kohandada. „Lao juurde väiksema kontori ja müügipinna rajamine oli esimene samm funktsioonide liitmise teel, aga ka see hakkab tänapäevastele ärimudelitele jalgu jääma. Võib öelda, et jagamismajanduse põhimõtetest inspiratsiooni saanud LoftOffice´i kontseptsioon on Eestis sündinud,“ rääkis projekti juhtiv Restate Property Advisors tegevjuht Tomas Salamäe.

Tema sõnul ei ole täna Eestis veel mitte ühtegi sellist tüüpi äripinda. „Artelli 19 on valmimas esimene mõnevõrra sarnane äripind, kuid järgmise aasta kevadel saab valmis päris esimene – Ülemiste LoftOffice,“ ütles Salamäe ja lisas, et sellise kontseptsiooni loosingiks on: "Ära müü laost, parem ladusta kaupluses!”. See soodustab ettevõtte tulususe, tootlikkuse ja efektiivsuse kasvu.

Ka kliendi jaoks on kauplusepind LoftOffice´s tema hinnagul suurem ja huvitavam.

Laiemalt levinud stock-office'iga võrreldes on LoftOffice peamiseks erinevuseks see, et funktsioonid ei ole selgelt eraldatud. Ladu läheb sujuvalt üle müügipinnaks ja tööalaks. Kõik alad on rajatud praktiliselt poe või kontori standarditega.

Suurema kaubanduse osatähtsuse tõttu on nad asukoha suhtes nõudlikumad ja paiknevad pigem väljaarenenud või arenevates piirkondades. Sarnaselt kaubanduspindadega peavad LoftOffice´id olema hästi nähtavad ja kergelt ligipääsetavad.

„ÜLO osas tasub märkimist, et Suur-Sõjamäe tänav on plaanis rekonstrueerida neljarealiseks, mis muudab ligipääsu senisest veelgi paremaks,“ tõdes Hammerhead OÜ juhatuse esimees Allan Kool ja lisas, et LoftOffice ei konkureeri otseselt stock-office'itega, vaid pigem tänapäevaste kaubanduskeskustega.

Kokku on kahekorruselises ÜLO’s 2350 ruutmeerit äripinda, ühe ettevõtte jaoks on mõeldud 160-320m2. Kaasaegsed nutilahendused võimaldavad rentnikel telefoni äpist ruumid valve alt maha võtta, tuled põlema panna, tõsteuksi avada ning sise- ja välikaamerate abil juhendada kas klienti, koostööpartnerit või kauba tarnijat.

„Lisaks uudsetele nutilahendustele on ettevõtja ja kliendi jaoks funktsionaalselt ära lahendatud parkimine, manööveralad, kauba laadimine,“ loetles Tomas Salamäe uut tüüpi äripinna eeliseid.

Eestis esimest LoftOffice kaubandushoonet arendavad HammerHead OÜ ja Eventus Kinnisvara OÜ. Projekteerijaks oli Guru Projekt OÜ, arhitektiks Ivo Rebane ning hoone ehitab Eventus Ehitus OÜ. Projekti juhib Restate Property Advisors projektijuht Tomas Salamäe.

Juulikuus alanud ehitustööd lõpevad plaanide kohaselt 2020. aasta kevadel.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806