Autor: kinnisvarauudised.ee • 12. august 2019

Harku vallas avati tänapäevane esmatasandi tervisekeskus

Tallinna külje all asuvas Harku vallas avati täna pidulikult Tabasalu Tervisekeksus, mis koondab nii pere- kui eriarstiteenuse.

Autor: Arno Mikkor

Avara tervisekeskuse kahele korrusel on sobivad ruumid ja kvalifitseeritud personal perearsti, hambaravi, ämmaemanda, füsioterapeudi ja koduõenduse teenuse osutamiseks ning apteegi pidamiseks. Samuti on keskuses tööl psühholoogilise ja sotsiaalnõustamise ning teraapiaga tegelevad spetsialistid.

Harku vallavanem Erik Sandla sõnul võimaldab tänapäevane esmatasandi tervisekeskus pakkuda mitmekesisemat tervishoiuteenust ühe katuse all. „Kohalikele elanikele tähendab tervisekeskuse avamine seda, et tänu uute perearsti ruumide lisandumisega paraneb arstiabi kättesaadavus ja kvaliteet,“ lisas Sandla.

Tabasalu tervisekeskuse hoone arhitekt on Egon Metusala arhitektuuribüroost Metusala Arhitektid OÜ. Keskuse projekteeris Liina Mürk ettevõttest Infragate Eesti AS ning valmis ehitasid PRO Ehitus OÜ ja KRTL OÜ.

Tervisekeskus rajati Teenuste 2 asuva arhitekt Tõnu Liigandi 1972. aastal projekteeritud teenustemaja kõrvale Tui pargi poolsesse külge. Ligi tuhande ruutmeetri suuruse pinnaga keskuse ehitustööde maksumuseks kujunes 1,9 miljonit eurot ning selle valmimist kaasrahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474